95 YILLIK ZAFER GURURLA KUTLANDI

95 YILLIK ZAFER GURURLA KUTLANDI

30.08.2017

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini attığı ve Türklüğün ölümsüzlüğünün taçlandırıldığı Büyük Taarruz’un 95. yılını coşku ve gururla kutladık…

TÜRKLÜĞÜN ölümsüzleştiği, Türk milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü 171 evladını Büyük Zafer’de şehit veren Kırşehir’de gururlu kutlandı.
1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan ve Türk milletinin ölümsüzlüğünün taçlandırıldığı Büyük Taarruz’un 95. yılında gururluyuz.
30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke geneli ile birlikte dış temsilciliklerde, KKTC’de ve Kırşehir’de de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık içinde değişik etkinliklerle kutlandı.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki Türk ordusunun emperyalistlere ağır darbeyi indirerek yurt topraklarından attığı, Türk milletinin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeden sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kırşehir’de törenlerle kutlandı.
Zafer Bayramı kutlamalarına Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Ali Erdem, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Kurt, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay Ayhan Özkan, gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.


Bayram nedeniyle kamu ve özel kuruluşlar, işyerleri bayraklarla süslenerek, şehrin uygun yerlerine takların kurulduğu Kırşehir’de gerçekleştirilen Zafer Bayramı kutlamaları dün saat 10.30’da Cacabey Meydanı’na taşınan Atatürk Anıtı’na Kırşehir Valiliği ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başladı.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saat 10.45’te Vali Necati Şentürk, makamında tebrikleri kabul etti.
Tören Valilik binası önünde Vali Şentürk ve Başkan Bahçeci’nin törene katılanların ve halkın bayramını kutlaması, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağın çekilmesi ile devam etti.
Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın ardından şiirler okundu ve tören geçişi yapıldı.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında saat 12.00’dede Polisevi’nde Zafer Bayramı resepsiyonu verildi.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .