94 YILLIK GURURUMUZ KUTLU OLSUN…

94 YILLIK GURURUMUZ KUTLU OLSUN…

26.10.2017

Büyük Önder Atatürk’ün emperyalizme ve gericiliğe karşı arkadaşları ve Türk ulusu ile birlikte yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve “En büyük eserim” diyerek Türk ulusuna emanet ettiği Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıldönümü gurur ve coşku ile kutlanacak. Bütün yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de coşkulu etkinliklerle kutlanacak Cumhuriyet Bayramı’nda Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulacak. Cumhuriyetimizin 94. […]

Büyük Önder Atatürk’ün emperyalizme ve gericiliğe karşı arkadaşları ve Türk ulusu ile birlikte yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve “En büyük eserim” diyerek Türk ulusuna emanet ettiği Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıldönümü gurur ve coşku ile kutlanacak.
Bütün yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de coşkulu etkinliklerle kutlanacak Cumhuriyet Bayramı’nda Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulacak.
Cumhuriyetimizin 94. yılı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyada hayranlık yaratan milli duruş ve inançla elde ettiği zaferle taçlandırılan Türklerin son devleti Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünün öneminin bugün de farkında olarak coşku ve gururla kutlanacak.
Bütün kamu ve özel kuruluşlar, bina ve işyerleri bayraklarla donatılacak.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, yarın saat 13.00’te Kale’den Cumhuriyet’in ilanını temsil eden 3’er pare top atışı ile halka duyurulacak ve Vali Necati Şentürk ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Atatürk Anıtı’na minnettarlığımızın simgesi olan çelenkleri sunacak.
Cumhuriyet Bayramı’nın 94 yıl kutlamalarında 29 Ekim Pazar günü 09.30-09.50 saatleri arasında Vali Necati Şentürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına kutlamaları kabul edecek.
Cumhuriyet’in 94. yıldönümü kutlamaları saat 10.00’da Cacabey Meydanı’nda devam edecek. Vali Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacak.
İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından kutlamalar Vali Necati Şentürk’ün Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşması ile sürecek. Cumhuriyet konulu şiirlerin okunmasının ardından Kırşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü tarafından marşlar seslendirilecek.
Kırşehir’de Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümü kutlamalarında askeri birlikler, gaziler, üniversite ve okul öğrencileri, izciler, Gençlik Merkezi öğrencileri, halk oyunları ekipleri, Kırşehir Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde tören geçişini gerçekleştirecek. Kurum ve kuruluşlara ait araçlar da tören geçişi yapacak.
Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.
Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünde Kırşehir’de konferans ve açık oturumlar da gerçekleştirilecek.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’nce düzenlenen “Cumhuriyetin İlan ediliş Süreci ve Değeri” konulu konferans bugün Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Yrd. Doç. Dr. Ali Ulvi Özdemir tarafından verilecek.
CUMHURİYET RESEPSİYONU
Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk tarafından Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü nedeniyle Ramada Kırşehir Resort Thermal Otel’de saat 19.30-21.00 arasında Cumhuriyet Resepsiyonu verilecek.
BU ARADA Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü dolayısıyla Kırşehir’de “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi.
Cumhuriyet Kupası Özel Sporcular Bocce-Atletizm Turnuvası, Cumhuriyet Kupası Eskrim Turnuvası, Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası, Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası gerçekleştirildi.
Kutlamaların genel provası dün Cacabey Meydanı’nda yapıldı.
Öğrenciler ve askerlerin yaptığı prova vatandaşların beğenisini topladı. Bando eşliğinde Cacabey Meydanı’na gelen öğrenciler, beden eğitimi öğretmenleri ile geçit töreni provası gerçekleştirdiler.
Kırşehir Jandarma Komutanlığı’ndan askerler de yürüyüş yaptı.
Meydanda toplanan vatandaşlar, çeşitli marşları seslendiren öğrenci ve askerleri alkışlayarak görüntü aldı ve fotoğraf çekti.
Kırşehir’de Cumhuriyetin ilanının yıldönümünde öğrencilere yönelik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen şenlik Sevgi Evleri’nde 30 Ekim 2017 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .