9. SINIFLAR ALAN TERCİHİ YAPACAK

9. SINIFLAR ALAN TERCİHİ YAPACAK

30.04.2015

Kırşehir’de 9. sınıflara tanınan nakil işlemlerinde başvurular devam ederken, 9. sınıf öğrencileri alan tercihlerini de Mayıs ayının sonuna kadar yapabilecek…

9. SINIF öğrencileri Mayıs ayının sonuna kadar alan tercihinde bulunacaklar.

İlimiz Kırşehir’de özel yada devlet okulunda 9. sınıfta okuyan öğrenciler de okullarını değiştirebilecekler.
9. sınıf öğrencilerine tanınan nakil yaptırma hakkı ile ilgili başvurular devam ederken, alan tercihleri de Mayıs ayı sonuna kadar yapılacak.
Kırşehir’de ortaöğretim eğitiminde öncü olan ve sağladığı imkanlarla tercih edilen ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak isim değiştiren Cacabey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne alan tercihleri ve nakil işlemleri için öğrencilerin başvuru yapabileceği bildirilirken, Cacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne naklolmak isteyen 9. sınıf öğrencilerinin 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Mayıs ayına kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.
Kırşehir’de Hemşire Yardımcısı, Ebe Yardımcısı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği, Harita ve Kadastro Bölümleri ile lise eğitimi sunan ve son olarak İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü’nün de açıldığı Cacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki nakil ve alan tercihi işlemlerine ilişkin bilgiler veren Okul Müdürü Filiz Şimşek, öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulundu.
Geleceğin meslekleri olarak nitelendirilen bölümlerden birini tercih eden öğrencinin velisinin e-okul üzerinden kayıtlarını yaptırabileceklerini belirten Cacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Filiz Şimşek, “Şu an 9. sınıf nakillerimiz devam etmekte. 3 hafta süre kaldı. Üç hafta içerisinde normal Anadolu liselerinden okulumuza kayıtlar devam etmekte. Bizim okulun içerisinde alan seçimimiz var. Çünkü biz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak isim değiştirdik. Sağlık bakım teknisyenliği, itfaiye ve yangın güvenliği, hemşire yardımcılığı bölümlerimiz var. Bu bölümlerimize bölüm seçimi için dilekçe göndereceğiz ailelerimize. Ailelerimiz hangi bölümü istiyorlarsa çocuklarının e-okuldan seçtikleri bölüme kayıtlarını yapacağız” dedi.
Cacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde söz konusu bölümleri tercih eden öğrencilerin üniversite bölümlerinde de eğitimlerini devam ettirebileceklerini ve bölümlerin iş garantili olduğunu ifade eden Okul Müdürü Filiz Şimşek, “Bu bölümü okuyan çocuklarımız, mutlaka KPSS’ye girmek zorundalar. KPSS’ye girdikten sonra iş garantisi var diyelim. Ama tabi ki lise diploması da çok önemli. KPSS’ye girip iyi bir puan aldıktan sonra istedikleri her yere yerleşebilirler. Özelde çok daha rahat iş bulurlar. Devlet güvencesi olmamış olsa bile özelde çalışırlar. Söz konusu bölümler üniversitede de mevcuttur. Eğer ki öğrencilerimiz 2 yıl meslek yüksekokuluna devam etmek isterlerse dikey geçiş yaparak, önlisans mezunu olarak devam edebilirler” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .