UİGAD’tan gazetemize iki ödül

UİGAD’tan gazetemize iki ödül

14.01.2019

UİGAD’tan gazetemize iki ödül İnternet gazetecilerinin her yönden gelişimini desteklemek, sorunlarını her platformda dile getirmek ve çözüm üretmek amacıyla kurulan Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) Kırşehir İl Temsilciliği tarafından 15 dalda başarı ödülleri dağıtıldı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e iki ödül verildi. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen UİGAD Gazeteciler Ödül Gecesine CHP […]

UİGAD’tan gazetemize iki ödül

İnternet gazetecilerinin her yönden gelişimini desteklemek, sorunlarını her platformda dile getirmek ve çözüm üretmek amacıyla kurulan Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) Kırşehir İl Temsilciliği tarafından 15 dalda başarı ödülleri dağıtıldı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e iki ödül verildi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen UİGAD Gazeteciler Ödül Gecesine CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, CHP İl Başkanı Baran Genç, CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, MHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Onur Köksal, Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin, UİGAD Genel Başkan Yardımcıları Okan Geçgel ve İpek Yavuz,  Genel Sekreter Selçuk Taşdemir,  Aksaray Temsilcisi Ali Genç daire müdürleri ile basın mensupları katıldı. 

UİGAD Kırşehir İl Temsilcisi Erdem Yeşer’in açılış konuşmasının ardından UİGAD Genel Başkan Yardımcısı Okan Geçgel ve Genel Sekreter Selçuk Taşdemir söz alarak UİGAD’ın kuruluş amacını ve hedeflerini anlattılar.

Kırşehir Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci’den sonra kürsüye gelen CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, basın özgürlüğüne dikkat çekerek, “Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın ve daha da önemlisi demokrasinin öncelikli şartlarından birisidir. İletişim teknolojilerindeki gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını sağlamıştı. Ancak basın özgürlüğünün kısıtlandığı veya türlü yollarla dolaylı da olsa engellendiği bir ortamda basınımızın objektif ve sansürsüz bir şekilde sesini duyurabilme, hür iradesiyle düşüncelerini ifade edebilmesi oldukça zor görünmektedir.  Günümüzde çalışma koşulları ve ekonomik şartların güçlüğü de göz önüne alınacak olursa özellikle yerel basının zor günler geçirdiğini ve ayakta durmakta zorlandığını görmekteyiz. Ülkemizde özellikle son yıllarda yaşananlara bakıldığında sansürsüz, dürüst, tarafsız haber yapan ve yayınlayan çok sayıda gazetecinin de haksız bir şekilde yargılanarak tutuklandığına da hep birlikte tanık olduk. Çağdaş demokrasilerin olmazsa olmazı  basın özgürlüğüdür. Bu bağlamda özgür basını susturmak amacıyla katledilen Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı  ve ismini sayamadığım basın şehitlerimizi de huzurlarınızda saygıyla anmak istiyorum.  Zor şartlara rağmen haksızlıklara, adaletsizliklere karşı dayanma gücü ve direnme azmiyle çalışmalarını özgür bir şekilde gerçekleştirmeye devam eden tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü de kutluyorum” dedi.

Ardından 17 dalda ödüle layık görülen gazete ve gazetecilere ödülleri verildi.  Gazeteler arasında  “Yılın İçerik Kalitesi Ödülü”ne gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” layık görüldü ve ödülü gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı aldı. Ayrıca gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner’e Avşar Cihan Onur Ödülü verildi. Salih Güner’e plaketini şehrimizde uzun yıllar gazetecilik yapan ve geçen yıl vefat eden Avşar Cihan’ın eşi Sevda Cihan verdi. Sevda Cihan, Salih Güner’e ödülünü verirken gözyaşlarını tutamadı. Güner de Sevda Cihan’a çiçek takdim etti.

Törende 17 dalda ödül alan kişi ve kuruluşlar da ödüllendirildi. İşte ödüle layık görülen kişi ve kuruluşlar şunlar: 

-Yılın Görüntülü Haberi : Abdullah Yıldız – AA- DEAŞ Haberi.

-Yılın En İyi “Haber Sosyal Medya Sayfası”  İhbar Et ( Abdurrahman Dulkadir)

-Yılın En İyi Görüntüsü Ödülü : Semra Yılmaz- Çatıdan Düşen Adam

– Yılın En İyi Görüntülü Özel Haberi:  Enderhan Öz- İha – Cacabey Külliyesi

-Yılın En İyi Haber Sitesi Ödülü:  Kırşehir Habertürk ( Ömer Duran)

-Yılın En İyi İnternet Haberciliği Tasarım Ödülü:  İbrahim Kahraman- Haber Kırşehir

– Yılın En İyi Köşe Yazarı:  Adnan Yılmaz- Kırşehir Arena-Kırşehir Aktüel

– Yılın Röportaj Ödülü : Didem Ceylan ( Uyuşturucuyla Mücadele  Röportajı)

– Yılın En İyi Gazete Mizampaj Ödülü :  Aynur Demirel – Yeşilyurt Gazetesi

-Yılın En İyi Kadına Değer Haber Ödülü:  Sümeyye Şahin ( Kadın Otobüs Şoförü)

-Yılın İçerik Kalitesi Ödülü (Gazete) :  Kırşehir Çiğdem Gazetesi- Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı

– Yılın En İyi Çıkıs Yapan Muhabiri : Vahit Aldı- İha

– Yılın Ekran Yüzü : Cansu Kılınç- Ahi Tv

– Yılın Spor Muhabiri Ödülü:  Salih Hançer- Ahi Yurdu Gazetesi

– Yılın Kameramanı Ödülü:  Mesut Dalkılıç- Ahi Televizyonu

–  Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Haberi:  Zahide  Vural- Erdem Yeşer (Şehitlerimiz  Belgeselleri )

-Avşar Cihan Onur Ödülü:  Salih Güner ( Kırşehir Çiğdem) (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .