7 ÜLKEDEN 48 GENÇ KIRŞEHİR’DE

7 ÜLKEDEN 48 GENÇ KIRŞEHİR’DE

25.08.2017

Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan toplam 48 genç “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında ilimiz Kırşehir’e geldi. Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında 48 genç, Kırşehir’de sportif etkinlikler düzenleyecek. Kırşehir Bisiklet Tutkunları Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan ve […]

Türkiye, Romanya, Litvanya, İtalya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan toplam 48 genç “Bike To Life” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında ilimiz Kırşehir’e geldi.
Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında 48 genç, Kırşehir’de sportif etkinlikler düzenleyecek.
Kırşehir Bisiklet Tutkunları Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından yönetilen proje, 23 Ağustos 2017’de başladı. Projede katılımcı gençlerin çalışmaları 31 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecek.
Zift Organizasyon liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen ve Servet Çınar önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetlerle Kırşehir’de bisikletin sağlık ve yaşam üzerindeki etkileri, şehirlerdeki bisiklet ve bisiklet yolu çalışmaları ve uygulamaları konularında çalışmalar yapacak.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin şehrimiz ana caddelerini değiştirecek ve bisiklet yollarının da yer aldığı projeye katkıda bulunarak, Kırşehirlilere bisiklet kullanma alışkanlığı kazandırılması noktasında etkinlikler yapacak olan gençler, dün Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Belediye sosyal tesislerde bir araya geldiler.
Gençler, saat 13.00’te de Ahi Evran Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı’nda yapılacak toplantının ardından saat 15.00’te bisiklet turu gerçekleştirilecek. Halka açık düzenlenen etkinlikler her gün yapılacak.
Katılımcı gençlerin bisiklet ve spor hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, skeç gösterileri, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunduğu öğrenilirken, çalışmalarını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nın katkılarıyla birlik toplantı salonunda devam ettiren proje katılımcıları, dün Ahi Evran Üniversitesi’nde SKS Daire Başkanlığı ve Kırşehir Belediyesi sponsorluğunda bisiklet turu yapacaklar.
Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük ediyorlar.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .