“Liyakatli kadrolarla Türkiye İYİ olacaktır”

“Liyakatli kadrolarla Türkiye İYİ olacaktır”

16.05.2018

Kırşehir Milletvekili aday adayı Fuat Yıldırım:“Liyakatli kadrolarla Türkiye İYİ olacaktır” 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olan Mühendis Fuat Yıldırım, kurucusu olmakla onur duyduğu İYİ Parti’nin iktidara geleceğini ve Türkiye’nin daha iyi olacağını açıkladı. Kırşehir’de İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olmasının gerekçelerini açıklayan Fuat Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en […]

Kırşehir Milletvekili aday adayı Fuat Yıldırım:“Liyakatli kadrolarla Türkiye İYİ olacaktır”

24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olan Mühendis Fuat Yıldırım, kurucusu olmakla onur duyduğu İYİ Parti’nin iktidara geleceğini ve Türkiye’nin daha iyi olacağını açıkladı.
Kırşehir’de İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olmasının gerekçelerini açıklayan Fuat Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en önemli seçimi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
“Bildiğiniz üzere Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve milletvekilliği genel seçimlerine gitmektedir. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan bu seçimler öyle düşünüyorum ki Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi olacaktır.
Bu seçimlerde milletimiz kendi kaderini kendisi belirleyecek ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğini şekillendirecektir. Türk Milletinin, bu seçimlere ülkenin gerçek meselelerini bilerek gideceğine ve bu hassasiyetle hareket edeceğine inanıyorum.
“Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener hanımefendidir. Sayın Akşener’in, milletimizin büyük bir teveccühü ile seçileceğine inancımız tamdır. Önümüzdeki dönemde Sayın Meral Akşener’in liderliğinde liyakatli kadrolarla Türkiye İYİ olacaktır.
“Türkiye’nin asıl meselelerine baktığımızda, bölücü terör, ekonomik sıkıntılar
ve siyasi iktidarın uygulamaları ile yozlaşan, kutuplaşan ve adeta bölünme
noktasına gelen bir Türkiye’yi görmekteyiz.
“Terör destekli etnik bölücülüğün sosyal ve siyasi bünyemizi bir kanser gibi
sardığı bugünkü ortamda, karşımızdaki Türkiye tablosu herkesi derin bir endişeye
sevk edecek şekilde giderek kararmaktadır.
“PKK, FETÖ gibi dışardan destekli hain yapılarla çok yönlü baskı, dayatma
ve saldırılara maruz kalan Türkiye hain bir oyunun hedefi haline getirilmiştir. Son
dönemde yaşananlara bakıldığında, bu yapılarla gerçek mücadele edemeyen
iktidarın da sorumluluğunu görmezden gelemeyiz. Çözüm süreci ile etnik
bölücülerle, ‘Ne istedinizde vermedik’ diyerek devleti teslim ettikleri paralel
yapılarla yol yürüyenlerin, bugün yerli ve milli olduğunu iddia etmesi mümkün
değildir.
“Tarihin hiçbir döneminde Büyük Türk Milleti böyle bir zilletin altında
ezilmemiş, hiçbir zaman böyle baskı altında kalmamıştır. Her şeye rağmen, Türkiye
Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden bu yana nice zorlukların üstesinden gelmiş
ve güçlenerek çıkmıştır.
“Ekonomideki duruma bakıldığında; Türkiye’de nüfusun çok büyük bir bölümünü oluşturan çiftçinin, köylünün, işçinin, memurun, esnafın, emeklinin ve işsizin durumu her geçen gün kötüye gitmektedir. Maalesef ülkemizde işsizlik çığ gibi büyüyor, atanamayan üniversite mezunları katlanarak artıyor, emekliler çile çekiyor, geçim sıkıntısı nedeniyle kadına şiddet artıyor, çiftçimiz haciz ve hapis kıskacında, esnafımız siftahsız kepenk kapatıyor. Özelleştirmeler yoluyla milletimizin malı birilerine peşkeş çekilmekte, gelir dağılımındaki adaletsizlik ise ülke ekonomisini direkt olarak etkilemektedir.
“Kırşehir özelinde baktığımızda ise, Kırşehirimiz hızlı bir şekilde göç vermektedir. İşsizlik, geçim sıkıntısı ve istihdam oluşturacak yatırım eksikliği en önemli meselelerdir. Her 4 gencimizden biri işsizdir. Kırşehirli hemşerilerimin geçim kaynaklarının yüzde 75’i tarım ve hayvancılıktır. Çiftçimiz girdi maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı üretemiyor, ürettiğini değerinde satamıyor. Çitçinin hali perişandır. Tarımsal üretimi artırmak için çiftçi eğitimi, ekilecek ürün desenlerinin bölgelere göre düzenlenmesi, sulu tarım ve desteklemeler konularında tedbirler alınmalıdır. Kırşehir son yıllara kadar, Tarım Bakanlığı destekleme programları kapsamında değil idi. Üretim maliyetlerinden dolayı üretemeyen, ürettiğini satamayan çiftçilerimiz mutlaka desteklenmelidir. Etrafımızdaki iller özellikle iktidar tarafından desteklenerek hizmet alırken, son 15 yılda Kırşehir maalesef cezalandırılır gibi hizmetlerden
mahrum bırakılmış ve geriye gitmiştir. Mesleğimiz ve çalışma hayatımız itibari ile
Tarım ve Hayvancılık konuları ile ilgili bilgi birikimi ve çalışmalarımız vardır. İnşallah bunları hayata geçirecek imkânları buluruz.
“Unutmayalım ki, dürüst, dengeli, doğru, adil ve ilkeli bir siyaset tarzı her şeyin başıdır. İktidar; zenginleşmek için bir vasıta değildir. Ülke yönetiminde söz sahibi olan siyasetçiler ve bürokratlar kendilerine tevdi edilen milli kaynakların ve milli sermayenin bölüşüm ve dağıtımını yönetirken, kesinlikle hukuka uymak ve Allah Korkusu ile hareket etmek mecburiyetindedir. Bu nedenle devlet yönetiminde bulunanların her şeyden önce helal-haram ayrımını yapacak basirete, doğru-yanlış tasvirini sağlayacak samimi bir tutuma sahip olmaları asıldır. Seçilecek Milletvekilleri bu ilke ve düşünceleri temel almalı ve milletimize hizmet etmenin Hakka hizmet olduğu düsturunu taşımalıdır.
“Tüm bu ilkeler ve inançlar doğrultusunda; bugüne kadar Milli ve Manevi değerlerinden taviz vermeden, çizgisini ve sadakatini bozmadan hayatını sürdürmüş Kırşehir sevdalısı bir kardeşiniz olarak Kurucu Üyesi olmakla onur duyduğum İYİ Parti saflarında; doğduğum ve evladı olmakla gurur duyduğum Kırşehir’den Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Allah’ın izni ve inayeti ile teşkilatlarımızın ve Kırşehirli hemşerilerimin desteği ile bu yolda başarılı olacağıma inancım tamdır.
“Devletimizin varlığı, milletimizin birliği ve beraberliği için, huzurumuz, refahımız, mutluluğumuz ve geleceğimiz için, Türkiye sevdalısı olan herkesin, bu ortak paydada buluşacaklarına ve aynı değerler etrafında kenetleneceklerine yürekten inanıyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .