6 bin 435 çipli kart teslim edildi

6 bin 435 çipli kart teslim edildi

25.10.2017

KIRŞEHİR’İN Kaman ilçesinde, 6 bin 435 kişiye çipli kimlik kartı dağıtıldığı bildirildi. İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kırşehir genelinde olduğu gibi Kaman’da da yeni çipli kimlik kartı dağıtımında herhangi bir aksaklık yaşanmadığı belirtildi. İlk haftalarda yaşanan başvuru yoğunluğunun azaldığı ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Yeni kimlik kartlarına yönelik başvuruların başlaması ile ilk haftalarda […]

KIRŞEHİR’İN Kaman ilçesinde, 6 bin 435 kişiye çipli kimlik kartı dağıtıldığı bildirildi.
İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kırşehir genelinde olduğu gibi Kaman’da da yeni çipli kimlik kartı dağıtımında herhangi bir aksaklık yaşanmadığı belirtildi.
İlk haftalarda yaşanan başvuru yoğunluğunun azaldığı ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Yeni kimlik kartlarına yönelik başvuruların başlaması ile ilk haftalarda yoğun bir talep oldu. Kimlik kartlarının teslimi bir kaç aydan fazla sürüyordu. Ancak artık başvurudan bir kaç gün sonra kişilere kimlik kartlarını teslim ediyoruz. Kaman’da 6 bin 435 kişiye yeni çipli kimlik kartı teslim edildi. Kişiler yeni kimlik kartı başvurusunu sadece ikamet ettiği yerlerde değil, şartlar uygunsa ve istenilen belgeler yanındaysa farklı illerde de tamamlayabilmektedir. Başvuru esnasında en önemli ayrıntı biyometrik fotoğrafla başvuruya gelmeleri. Burada kişinin parmak izini alarak sisteme aktarıyoruz.”
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .