“6. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması” düzenlenecek

“6. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması” düzenlenecek

19.08.2017

Bu yıl 30. düzenlenecek olan 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında merkezi Kırşehir olmak üzere 81 ilde kutlanacak Ahilik Haftası Kutlamaları hazırlıkları yoğun şekilde devam ederken, “6. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması” başvuruları da başladı. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Kırşehirli ev hanımlarınca büyük ilgi gösterilen “Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması 20 Eylül’de gerçekleştirilecek. Türk […]

Bu yıl 30. düzenlenecek olan 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında merkezi Kırşehir olmak üzere 81 ilde kutlanacak Ahilik Haftası Kutlamaları hazırlıkları yoğun şekilde devam ederken, “6. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması” başvuruları da başladı.
Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Kırşehirli ev hanımlarınca büyük ilgi gösterilen “Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması 20 Eylül’de gerçekleştirilecek.
Türk Mutfağı’nın ve ilimiz mutfağının tanıtımına katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışmaya 18 yaşını doldurmuş esnaf, aşçı ve ev hanımları katılabilecek.
Yarışmayanın son müracaat tarihi 15 Eylül olarak belirlenirken, yarışmada dereceye girenlere 20 Eylül’de düzenlenecek yarışma Kırşehir Yöresel et ve sebze yemekleri, Kırşehir yöresine ait hamur işleri ve tatlılar ile Ahi Sofrası Yemekleri (Kırşehir yöresine ve Ahiliğe yakışacak yeni bir yemeğin üretilmesi, örneğin Ahi Pilavı, Ahi Helvası, Ahi Çorbası, Ahi Kebabı, Ahi Dürümü vb….) dallarında yapılacak.
Her dalda dereceye girenlerin birincilere 4 küçük çeyrek altın, ikinciye 2 küçük çeyrek altın ve üçüncüye de 2 küçük çeyrek altın verilecek.
“‘6. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması”na katılmak isteyenler; Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, Kent Konseyi’ne ve Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’ne başvuruda bulunabilecek. Yarışmaya son müracaat tarihi 15 Eylül Cuma günü olarak belirlendi.
Başvuru adresleri Kırşehir Esnaf Odaları Birliği, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırşehir Kent Konseyi ve Kırşehir Yardım Sevenler Derneği olarak belirlenirken, yarışma sonucunda jüri üyeleri tarafından her bir kategori için birinci, ikinci ve üçüncü seçilecek.
Kırşehir Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışmasında birincilik ödülü 4 çeyrek altın, Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışmasında ikincilik ödülü 2 çeyrek altın, Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışmasında üçüncülük ödülü 2 çeyrek altın ödülü verilecek. (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .