5. TARIM FUARI BUGÜN AÇILACAK

5. TARIM FUARI BUGÜN AÇILACAK

18.09.2018

TSO Başkanı Ekicioğlu’ndan Fuara davet… 5. TARIM FUARI BUGÜN AÇILACAK Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek olan Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 19-20-21 Eylül tarihleri arasında Belediye’ye ait Sebze Pazar Yeri’nde açılacak. Tarım ve hayvancılık şehri olarak Kırşehir’de üretici ve tüketici ile alıcı arasında önemli bir görevi yerine getiren Kırşehir Tarım […]


TSO Başkanı Ekicioğlu’ndan Fuara davet…

5. TARIM FUARI BUGÜN AÇILACAK

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek olan Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 19-20-21 Eylül tarihleri arasında Belediye’ye ait Sebze Pazar Yeri’nde açılacak.
Tarım ve hayvancılık şehri olarak Kırşehir’de üretici ve tüketici ile alıcı arasında önemli bir görevi yerine getiren Kırşehir Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü, Kırşehir Ticaret Borsası, KOSGEB, Kırşehir Ziraat Odası, Kırşehir Damızlık Sığır Üreticileri Birliği, Kırşehir Damızlık Koyun Keçi Üreticileri Birliği, Kaman Köyleri Ceviz Üreticileri Derneği tarafından destekleniyor.
Aylardır Tarım ve Hayvancılık Fuarı için hazırlık yaptıklarını belirten Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 19-21 Eylül tarihleri arasında pazaryerinde gerçekleştirilecek 5. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’na tüm Kırşehir halkını davet etti.
Başkan Selahattin Ekicioğlu, fuarla ilgili gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bilindiği gibi dört yıl önce ilk kez düzenlediğimiz Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nın bu yıl 19-20-21 Eylül tarihleri arasında Kapalı Sebze Pazarı Yeri’nde 5.’si ni düzenleyeceğiz. Bu tür fuarlar, günümüz piyasa koşullarında üretici ve tüketici ile alıcı ve satıcıyı birbiriyle buluşturan önemli bir aktivite merkezidir. Daha önce dört kez düzenlediğimiz Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı konusunda işadamlarımızdan, çiftçilerimizden ve vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. Gerçekten de günümüz koşullarında pek çok firmanın karşı karşıya kaldığı sorunlardan biri de üretici ve tüketicinin sınırlı koşullarda iletişim kurabilmesidir. Düzenlemiş olduğumuz bu fuarlarla giderek zorlaşan rekabet koşulları içerisinde bir yandan üretim teknolojilerini geliştirmek ve diğer yandan da mevcut ve yeni müşterilerine ulaşmak isteyen üreticilerimizi, çiftçilerimizle ve vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bu yıl düzenlediğimiz 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 19-20-21 Eylül tarihleri arasında Kapalı Teşhir Alanı’nda (Kapalı Sebze Pazarı)gerçekleştirilecek. Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi; Ticaret Borsası, Ziraat Odası Başkanlığı’nın katkıları; KOSGEB, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği, Kırşehir Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Kaman Köyleri Ceviz Üreticileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği desteğiyle gerçekleştirilecek olan 5. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarımıza, bütün halkımızı davet ediyor, saygılarımı sunuyorum.’’
19 -21 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Kırşehir Tarım ve Hayvancılık Fuarı İç Anadolu’nun önemli fuarlarından biri haline geldi. Hasat sonrası yapılan tek fuar olan Kırşehir Tarım Ve Hayvancılık Fuarı yapılacak yarışmalar ve Eğitim seminerleri ile fark yaratacak.
Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılacak Eğitim Seminerleri ile daha da zenginleşecek. Büyük Baş Hayvan Bakım ve Besleme, Hastalıktan Arı İşletmenin Oluşturulması Buzağı Ölümlerinin Engellenmesi, Kırşehir’de Alternatif Ürün yetiştirilmesi, Tarımsal Devlet Destekleri gibi konularda bilgiler sunulacak.
Bu yıl ilk kez fuar çerçevesinde Kırşehir Damızlık Sığır Üreticileri Birliği tarafından Buzağı Yarışması, Kırşehir Damızlık Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği tarafından da Koç Yarışması düzenlenecek.
Fuara, yarışmalara ve eğitim seminerlerine Kırşehir ve civar illerden çok 20 binin üzerinde üretici ve tarım profesyonelinin katılması bekleniyor. Ayrıca Kırşehir’in dünyaca ünlü Ahilik Şenlikleri ile aynı tarihlerde yapılacak olması fuarın daha da önemini artıracağı ve firmaların yüzde 100’ün katılması bekleniyor.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın Kırşehir’i Tarım ve Hayvancılığın üssü haline getireceğine inandığını da belirterek, 19-23 Eylül tarihleri arasında ayrıca yöresel ürün üreticilerinin de stand açacağını sözlerine ekledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .