4. TARIM FUARI AÇILDI

4. TARIM FUARI AÇILDI

16.08.2017

Yeni teknolojileri üreten firmalar, Kırşehirli üreticiyle buluşuyor…

KIRŞEHİR’DE tarımın teknolojiyle birlikte gelişme endeksi doğrultusunda tarım makine ve ekipmanları tanıtılarak, yenilikler Kırşehir çiftçisine anlatılacağı Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 4’üncü kez açıldı.
Vali Necati Şentürk, bu sene ilimizde 4.’sü düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışına katıldı.
Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Kapalı Pazar yerinde hazırlanan 4. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarının açılışına Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Selahattin Ekicioğlu, daire müdürleri, oda başkanları, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.
Fuar açılışında konuşan Vali Necati Şentürk, tarım ve hayvancılıkta kullanılan teknolojilerin ve aletlerin düzenlenen bu fuarla çiftçilere en iyi şekilde tanıtılmasının amaçlandığını söyledi.
Medeniyetler beşiği Anadolu’da, tarihte ilk kez, fuarcılığı ve uluslararası nitelikte bir fuarı Ahilerin kurduğunu belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Bu fuarın adı da Yabanlı Fuarıydı. Dünyanın çeşitli bölgelerinden kervanlarla gelen insanlar Yabanlı fuarında alıcı ve satıcı, arz ve talep buluşarak fiyat oluşuyor ve bugünkü serbest piyasa ekonomisi şartlarında bir pazar kuruluyor. Dünyada ilk kez, kalite standardını bu topraklarda Ahiler yapmıştır. Bu topraklar bereketli topraklardır, bu topraklarda yaşayanlar ticaretle uğraşır. Yakında Yamula Barajının faaliyete açılmasıyla birlikte bu topraklara daha da canlılık gelecek. Bu fuarda, tarım sektöründeki teknolojik gelişmeleri vatandaşlarımızla tanıştırmak amaçlanmıştır. Ticaret yaşamın merkezindedir. Her sene gelişen fuarın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “İlimizde düzenlenen Tarım Fuarı her geçen sene daha da büyüyerek ve işlevsel hale gelerek Kırşehir’in ticaretine önemli katkılar sağlamaktadır. Çiftçilerimiz, her türlü ekipmanı burada bulabiliyorlar. Tarım alanında inovasyon yenileme, yeni ürün, yeni üretim teknikleri, yeni hizmet anlayışı geliştirilmesi açısından önemlidir” şeklinde konuştu.
Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun da fuar hakkında bilgiler verdiği program, Vali Şentürk ve beraberindekilerin fuar alanını gezip sergilenen tarımsal ekipmanları incelemeleri ile sona erdi.
Pazaryerine kurulan 4. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 16-18 Ağustos tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .