3600 ek gösterge seçimden sonraya kalmış

3600 ek gösterge seçimden sonraya kalmış

21.03.2019

Artık sürekli bu konuyu yazıp çizeceğim ta ki uygulamaya başlayıncaya kadar, çünkü okurdan çok sayıda telefon alıyorum ve duyarlı insanlar bu konuyu önemsemektedirler. 24 Haziran seçimlerinden önce halen çalışan öğretmene, polise, hemşireye ve din görevlilerine ve ayrıca bunların emeklilerine 3600 ek gösterge verilecekti, ücretlerinde birazcık olsun artış yapılacaktı, ekonomik sıkıntıların sürüp gittiği şu günlerde ücretliler […]

Artık sürekli bu konuyu yazıp çizeceğim ta ki uygulamaya başlayıncaya kadar, çünkü okurdan çok sayıda telefon alıyorum ve duyarlı insanlar bu konuyu önemsemektedirler.
24 Haziran seçimlerinden önce halen çalışan öğretmene, polise, hemşireye ve din görevlilerine ve ayrıca bunların emeklilerine 3600 ek gösterge verilecekti, ücretlerinde birazcık olsun artış yapılacaktı, ekonomik sıkıntıların sürüp gittiği şu günlerde ücretliler biraz rahatlayacaktı, seçim meydanlarında sözler verilmişti ama unutuldu gitti. Şimdi de seçimden sonra verileceği söylenilmektedir. Acaba 3600 ek göstergeden yararlanacak çalışan ve emeklilerin aklıyla alay mı edilmektedir diye toplumda ses yükselmektedir artık.
Ek göstergelerin 3600’e çıkartılması sözünü önce Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Meral Akşener verdi. Sonra da, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 3600 ek gösterge sözünü üzerine basa basa, tekrar tekrar söyleyerek meydanlarda duyurdu. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen pek dile getirilmiyor nedense.
Kırşehir sokaklarında birçok duyarlı insan ne oldu bizim 3600 ek göstergemiz diye yüksek sesle gündeme getirmekteler. Bu sadece Kırşehir’de çalışan ve emekli olanların değil, tüm ülkede yaşayan geçim sıkıntısı çeken çalışan memurların ve emeklilerin sorunu olarak ortada durmakta ve çözüm beklemektedir.
Çok fazla uzaklara gitmeye gerek yok. Henüz geçtiğimiz yıl 24 Haziran seçimlerine gidilirken, Cumhurbaşkanı adayları toplantılar yaptı ve seçim beyannamesi açıklamasında bulundular. Özellikle Muharrem İnce çalışan kesimin mağduriyetinin giderilmesi için ilk 100 gün içinde yapacaklarını anlatırken Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize müjde verdi ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız dedi. Yine aynı konuyu Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de dile getirdi ve “3600 ek gösterge ile çalışan ve emekliler arasında meydana gelen adaletsizliği gidermiş olacağız” dedi.
Seçimin kazananı, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’da din görevlisine, polise, öğretmene ve hemşireye 3600 emeklilik ek göstergesi vereceği sözünü vererek, yeni döneme yepyeni bir anlayışla başlıyoruz. Çünkü vakit birlik vakti, çünkü vakit Türkiye vakti, Erdem, irade, cesaret ile Türkiye şahlanacak, dedi. 3000’den 3600’e çıkarak memurların ve bunların emeklilerinin maaşlarına büyük katkı yapması beklenen ek göstergenin akıbetinin ne olduğu merak ediliyor.
Seçim vaadi olarak meydanlarda dillendirildi, söz verildi ama şu ana kadar yerine getirilmedi. 3600 emeklilik ek göstergesi birçok kamu görevlisi, meslek grubunu ilgilendiriyor yani ek göstergenin 3000’den 3600’e çıkarılması, çalışanın ve emeklinin aylığını etkileyen önemli bir faktördür. Çalışanların aylığında az da olsa artış olacak, emeklinin aylığında ve ikramiyesinde bir miktar artış olacaktı, verilen sözler havada kaldı unutuldu gitti. Konuşan dile getiren soran, sorgulayan maalesef yok. Bu durum çalışan ve emeklide hayal kırıklığı yarattı.
Şimdi 3600 ek göstergeden yararlanacak olan Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din görevlilerinin çalışan ve emeklisi 24 Haziran seçimi öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmesini beklemektedir. Efendim seçimden sonraya kalmış deniliyor;
Din görevlisi neden seçimden önce değil,
Öğretmen neden seçimden önce değil,
Hemşire neden seçimden önce değil,
Polis neden seçimden önce değil, diye sormaktadır.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .