3600 ek gösterge seçim sözüydü, unutuldu gitti

3600 ek gösterge seçim sözüydü, unutuldu gitti

14.11.2019

Seçimlerin öncesinde verilen sözler seçmen tarafından unutulmuyor nedense. 3600 ek gösterge konusunu tüm Cumhurbaşkanı adayları dile getirip söz vermişlerdi ama seçim bitti sözler unutuldu gitti. Zaman zaman birçok yerel ve ulusal basında yazılıp çizilerek dile getirilmektedir. Zira hayal kırıklığı yaşayan seçmen aldatılmayı ve atlatılmayı sevmiyor. Seçim vaadi olarak verilen 3600 sözü yerine getirilinceye kadar da […]

Seçimlerin öncesinde verilen sözler seçmen tarafından unutulmuyor nedense. 3600 ek gösterge konusunu tüm Cumhurbaşkanı adayları dile getirip söz vermişlerdi ama seçim bitti sözler unutuldu gitti.
Zaman zaman birçok yerel ve ulusal basında yazılıp çizilerek dile getirilmektedir. Zira hayal kırıklığı yaşayan seçmen aldatılmayı ve atlatılmayı sevmiyor. Seçim vaadi olarak verilen 3600 sözü yerine getirilinceye kadar da yazıp çizmeye devam edeceğiz. Bilinmelidir ki! Türk seçmeni duyarlıdır, verilen sözlerin takipçisi olur, hem unutmaz, hem de unutturmaz.
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerden önce halen çalışan öğretmene, polise, hemşireye ve din görevlilerine ve bunların emeklilerine 3600 ek gösterge verilerek ücretlerde birazda olsa artış yapılacağı söylenmişti. Ekonomik sıkıntıların sürüp gittiği şu günlerde ücretliler biraz olsun rahatlayacaktı, seçim meydanlarında sözler verilmişti ama yerine getirilemedi, sanki sözü verenler de unuttu gitti. Unutuldu unutulmasına da bu gibi önemli hususları seçmen unutmuyor. Zira bunun böyle olduğunu 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde oy kullanan seçmenin sandığa yansıttığı görüldü, söz verip yerine getirmeyenler kaybetti. Son kamuoyu araştırmalarına da bakılırsa oy kaybının halen devam ettiği de anlaşılmaktadır.
Ek göstergelerin 3600 e çıkartılması sözünü 24 Haziran 2018 seçimlerine giderken Cumhurbaşkanı adaylarının hepsi verdi. Ancak seçimi kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 3600 ek gösterge sözünü üzerine basa basa, tekrar tekrar söyleyerek meydanlarda duyurdu. Aradan 17 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen pek dile getirilmiyor nedense. Sanki seçmenin aklıyla alay edilmiş gibi geliyor insana. Sadece Kırşehir insanının değil de, tüm ülkede yaşayan geçim sıkıntısı çeken çalışan memurların ve bunların emeklilerinin sorunu olarak ortada durmakta ve çözüm beklemektedir.
Yeni bir anlayışla, erdem, irade ve cesaretle Din görevlisine, Polise, Öğretmene ve Hemşireye verilen 3600 emeklilik ek göstergesi sözü bir an evvel yerine getirilmelidir. Hükümet bu irade ve cesareti göstermelidir, aksi halde yapılacak olan ilk seçimlerde seçmenin iradesi çok daha ağır olacaktır.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .