3600 ek gösterge gündemden düşmüyor

3600 ek gösterge gündemden düşmüyor

18.04.2019

3600 ek gösterge konusunu yazıp çizmeye devam ettikçe daha çok okurdan çok sayıda telefon alıyorum ve duyarlı insanlar bu konuyu önemsemekte ve hem unutmamakta hem de unutturmamaktadırlar. 24 Haziran seçimlerinden önce halen çalışan öğretmene, polise, hemşireye ve din görevlilerine ve bunların emeklilerine 3600 ek gösterge verilecekti, ücretlerinde birazda olsa artış yapılacaktı, ekonomik sıkıntıların sürüp gittiği […]


3600 ek gösterge konusunu yazıp çizmeye devam ettikçe daha çok okurdan çok sayıda telefon alıyorum ve duyarlı insanlar bu konuyu önemsemekte ve hem unutmamakta hem de unutturmamaktadırlar.
24 Haziran seçimlerinden önce halen çalışan öğretmene, polise, hemşireye ve din görevlilerine ve bunların emeklilerine 3600 ek gösterge verilecekti, ücretlerinde birazda olsa artış yapılacaktı, ekonomik sıkıntıların sürüp gittiği şu günlerde ücretliler biraz rahatlayacaktı, seçim meydanlarında sözler verilmişti ama unutuldu gitti. Sıkça gündeme getirildiğinde ise 31 Mart yerel seçimlerinden sonra verileceği söylenildi, seçim bitti ama gündeme getiren bir yetkili yok. Acaba 3600 ek göstergeden yararlanacak çalışan ve emeklilerin aklıyla alay mı edilmektedir diye insanlar arasında mırıldanmalar artmaktadır.
Ek göstergelerin 3600’e çıkartılması sözünü 24 Haziran 2018 seçimlerine giderken önce Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Meral Akşener verdi. Sonra da, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 3600 ek gösterge sözünü üzerine basa basa, tekrar tekrar söyleyerek meydanlarda duyurdu. Aradan dokuz ay gibi bir zaman geçmesine rağmen pek dile getirilmiyor nedense. Kırşehir sokaklarında birçok duyarlı insan ne oldu bizim 3600 ek göstergemiz diye yüksek sesle gündeme getirmekteler. Bu sadece Kırşehir de çalışan ve emekli olanların değil, tüm ülkede yaşayan geçim sıkıntısı çeken çalışan memurların ve emeklilerin sorunu olarak ortada durmakta ve çözüm beklemektedir.
Geçtiğimiz yıl 24 Haziran genel seçimlerine gidilirken, Cumhurbaşkanı adayları halkla toplantılar yaptı ve seçim beyannamesi açıklamasında bulundular. Özellikle Muharrem İnce çalışan kesimin mağduriyetinin giderilmesi için ilk 100 gün içinde yapacaklarını anlatırken, “Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize müjde verdi ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız” dedi.
Yine aynı konuyu Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de dile getirdi ve “3600 ek gösterge ile çalışan ve emekliler arasında meydana gelen adaletsizliği gidermiş olacağız” dedi.
Seçimin kazananı, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da din görevlisine, polise, öğretmene ve hemşireye 3600 emeklilik ek göstergesi vereceği sözünü vererek, “yeni döneme yepyeni bir anlayışla başlıyoruz. Çünkü vakit birlik vakti, çünkü vakit Türkiye vakti, Erdem, irade, cesaret ile Türkiye şahlanacak” dedi.
3000’den 3600’e çıkarak memurların ve bunların emeklilerinin maaşlarına büyük katkı yapması beklenen ek göstergenin akıbetinin ne olduğu merak ediliyor.
Seçim vaadi olarak meydanlarda dillendirildi, söz verildi ama şu ana kadar yerine getirilmedi. 3600 emeklilik ek göstergesi birçok kamu görevlisi, meslek grubunu ilgilendiriyor yani ek göstergenin 3000’den 3600’e çıkarılması, çalışanın ve emeklinin aylığını etkileyen önemli bir faktördür.
Çalışanların aylığında az da olsa artış olacak, emeklinin aylığında ve ikramiyesinde ise bir miktar artış olacaktı, verilen sözler havada kaldı unutuldu gitti.
Konuşan dile getiren soran, sorgulayan maalesef yok. Bu durum çalışan ve emeklide hayal kırıklığı yarattı.
Şimdi 3600 ek göstergenin yasallaşmasını bekleyen Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din görevlilerinin çalışan ve emeklisi 24 Haziran seçimi öncesinde verilen bu sözlerin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin de yapılıp sona ermesine rağmen gündeme getirilmemesi üzerine söz verip yerine getirmeyen siyasilere milletin güveni her geçen gün azalıyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .