31 Mart 2019’a doğru

31 Mart 2019’a doğru

17.12.2018

Esasında siyaset halka hizmet etmek için yapılan bir iştir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli yerel seçimler için de siyasi aktörler partilerindeki yerlerini alarak seçim yarışına girmeye hazırlanıyorlar. Mahalli seçim kararının alınmasının ardından Kırşehir’de bu seçimin AKP ile CHP arasında geçeceğini yazıp okurla paylaşmıştık. Şimdi her iki partinin adayları da belli oldu. AKP’nin adayı iki […]

Esasında siyaset halka hizmet etmek için yapılan bir iştir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli yerel seçimler için de siyasi aktörler partilerindeki yerlerini alarak seçim yarışına girmeye hazırlanıyorlar.
Mahalli seçim kararının alınmasının ardından Kırşehir’de bu seçimin AKP ile CHP arasında geçeceğini yazıp okurla paylaşmıştık. Şimdi her iki partinin adayları da belli oldu.
AKP’nin adayı iki dönemdir Kırşehir’de Belediye Başkanlığı yapan Kırşehir halkının yakından tanıdığı Yaşar Bahçeci.
CHP’nin adayı ise Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı iken istifa eden, halkın içinden gelen, her kesimden insanların yakından tanıdığı iş adamı Selahattin Ekicioğlu.
Her iki aday da belediyecilik adına, Kırşehir halkına daha iyi hizmet ederim şiarıyla hazırlayacakları projelerini tanıtıp, Kırşehir halkından yetki isteyecekler.
Şunu iyi biliyoruz ki, insanlar da siyaseti yaşamsal sorunlarına çözüm üretmek, kendilerine fayda sağlamak, yaşamlarını iyileştirmek ve kolaylaştırmak için yapılan bir iş olarak görüyorlar.
Genelde olduğu gibi, Kırşehir seçmeni de oy vereceği partinin adayının belediye başkanı seçilmesini, çözüm bekleyen sorunlara çare bulunmasını istiyor. Öyle ya şehrin tüm mahallelerine ayrı ayrı özen gösterilerek, altyapı, park, oyun alanı, çevre düzenlemesi, yol, temizlik v.s sorunların olmadığı bir kentte yaşamak her bireyin isteği ve arzusu olduğu unutulmamalıdır.
Bunun içindir ki, siyasi partiler ve adayları, Kırşehir halkının uzun zamandır çözülemeyen sorunlarına kısa, orta ve uzun vadeli çözümler üretecek plan ve programlar sunmalı, hazırlayacakları bu programlarla da seçmene gidip yüz yüze iletişim kurmak suretiyle yetki istemelidirler.
Burada, Kırşehir seçmeninin, yaşamsal sorunlarına çözüm odaklı projelere yetki vereceği de gözden uzak tutulmamalıdır. Zira her bir ayrıntı kayda değer görülmeli, her mahalleye, her sokağa hatta her apartmana bile gereken ilgi ve itina gösterilerek proje hazırlanmalı ve buna göre seçmenden yetki istenilmelidir.
Kırşehir insanı kentin sorunlarını gayet iyi bilmektedir. Onun çözüm yollarını da her birey ayrı ayrı yorumlayabilir. Ancak Belediye Başkanı adaylarının projelerinde hem bu sorunların hem de çözüm yollarının halkla paylaşılmasını düşünmek en doğal hakkıdır. Zira yetki geçici değil beş yıllığına istenilmektedir.
Kırşehir on beş senedir aynı partinin yerel kadroları ile yönetilmekte ve iyisiyle, kötüsüyle Kırşehir’e yapılanlar, yapılamayanlar ortadadır.
Siyasi aktörler elbette ki, ben insana hizmetin çok daha iyisini yaparım düşüncesinde olacak öyle de oy isteyeceklerdir.
Ancak;
Nasıl bir Kırşehir istiyoruz,
Vizyonumuz,
Projelere dayalı yapılması gerekenler,
Kırşehir insanı ne istiyor,
Kırşehir’in çehresini nasıl değiştireceğiz,
Sorunları biliyoruz, yerinde çözüme kavuşturacağız,
Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetini aklın bilimin öngörüsünde yönü batıya dönük olarak kurmuştu,
Diyebilen kadrolar Cumhuriyet Halk Partisi’nde mevcut.
O halde…!YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .