30 kiloluk karpuz ilgi görüyor

30 kiloluk karpuz ilgi görüyor

16.10.2017

KIRŞEHİR’İN Mucur ilçesindeki bir köyde yetiştirilen 30 kiloluk karpuz görenlerin ilgisini çekiyor. İlçeye bağlı Aydoğmuş köyünde çiftçilik yapan Yusuf Yıldırım, doğal yollarla yetiştirdiği karpuzunun büyük boyutlara ulaştığını söyledi. Geçimini 40 yıldır yaptığı kavun ve karpuz yetiştiriciliğiyle sağladığını ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti: “Mayıs ayında tarlalarıma kavun ve karpuz ektim. Bu karpuzlardan bir tanesine çok […]

KIRŞEHİR’İN Mucur ilçesindeki bir köyde yetiştirilen 30 kiloluk karpuz görenlerin ilgisini çekiyor.
İlçeye bağlı Aydoğmuş köyünde çiftçilik yapan Yusuf Yıldırım, doğal yollarla yetiştirdiği karpuzunun büyük boyutlara ulaştığını söyledi.
Geçimini 40 yıldır yaptığı kavun ve karpuz yetiştiriciliğiyle sağladığını ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti:
“Mayıs ayında tarlalarıma kavun ve karpuz ektim. Bu karpuzlardan bir tanesine çok özen gösterdim. Tamamen doğal tarım yöntemleriyle yetiştirdim. Ben de bu kadar büyük olabileceğini düşünmemiştim. 30 kiloluk karpuza herkes ilgi gösteriyor. Çevremizde bugüne kadar büyük karpuz olduğunu duymadım.”
Bundan sonraki yıllarda da karpuz yetiştirmeye devam edeceğini vurgulayan İpek, “Artık tüm karpuzlarımın büyük olması için hepsine daha çok özen göstereceğim. Böylelikle Diyarbakır karpuzuna rakip olacağım” diye konuştu.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .