30 AĞUSTOS…

30 AĞUSTOS…

25.08.2016

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma… Dünya tarihine altın harflerle yazılmış olan bu zafer Türk Milleti için çok önemli bir gündür. Kırşehir her zaman Atasının izinde ve yanında olmuştur. Başkomutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının üstün gayreti ile vatan topraklarından düşmanların tamamen temizlenmiş olduğu bir zaferdir 30 Ağustos. Neredeyse bir asır geçmiş olmasına rağmen bu zafer hala […]

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma…
Dünya tarihine altın harflerle yazılmış olan bu zafer Türk Milleti için çok önemli bir gündür.
Kırşehir her zaman Atasının izinde ve yanında olmuştur.
Başkomutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının üstün gayreti ile vatan topraklarından düşmanların tamamen temizlenmiş olduğu bir zaferdir 30 Ağustos.
Neredeyse bir asır geçmiş olmasına rağmen bu zafer hala dün gibi tazeliğini korumakta. Bunun en büyük nedeni tıpkı bu günler de olduğu gibi, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Sunnisi, Alevisi vb etnik grupların tek bir amacı olan “vatan bir bütündür parçalanamaz” sözü ile aynı doğrultuda hareket etmiş olmasıdır.
Bir asır sonra yine aynı hassasiyeti gösteren bu millet her türlü övgü ve tebriği fazlası ile hak etmektedir.
Ogün genci ihtiyarı, kadını kızı, dedesi torunu, babası oğlu,Türkü Kürdü, Sunnisi, Alevisi… hep birlikte düşmana karşı canlarıyla, kanlarıyla mücadele vermiş vatanı savunmuşlardı.
Bugün ise yine aynı düşünce ile hareket etmiş bu vatan bizim ve bizim olan bu vatan topraklarını canlarımız pahasına savunacağız diyerek meydana çıkmışlardı.
Değişen bir şey yoktu aslında, sadece figüranlar da değişme oluyordu.
Düşman değişiyor ama milletin düşüncesi vatanı savunma konusunda asla değişmiyordu…
O günde bu günde parola aynı idi “Ya istiklal ya ölüm”…
O halk ile bu halkın arasında mantık olarak hiçbir değişiklik yoktu.
Çocuklarımıza, gençlerimize 30 Ağustosu anlatalım, anlatmakla kalmayalım yüreklerinde yaşaması için vatan topraklarında verilen mücadeleleri kendi gözleri ile görmeleri için bu yerleri gezdirelim.
Görsünler ki vatanın kolay elde edilmediğini, kolay kazanılmadı, nice canlar verildiğini, anasız, babasız, evlatsız, parasız, pulsuz, yaşanılacağını ama vatansız yaşanılamayacağını öğrensinler.
Öğrensinler ki bu günlerde olduğu gibi içimize hainler giremesin, çocuklarımızın akıllarını çalıp beyinlerini yıkatıp vatan haini olmasınlar.
Hiç kimse endişe etmesin ki bir asır evvel Ülke tam bir kargaşa ve işgal altına girecekken Mustafa Kemalleri, Kazım Karabekirleri isimsiz binlerce kahramanları çıkartan bu vatan, bugün de yarında vatanı müdafaa edecek namuslu, şerefli, yiğit vatan evlatlarını çıkartmaya devam edecektir…
Bir gün değil, bir yıl değil, bir asır değil, dünya durdukça kutlanacak olan Zafer Bayramınız kutlu olsun….
Ne Mutlu Türküm diyene…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .