“30 Ağustos Zaferi esaretin reddidir”

“30 Ağustos Zaferi esaretin reddidir”

30.08.2017

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan:

“30 Ağustos Zaferi esaretin reddidir”

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Süleyman Doğan, dün coşku ve gururla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümünde zaferin gelecek nesillere aktarılmasındaki öneme dikkat çekti.
Başkan Doğan, yayınladığı mesajında şunları kaydetti:
“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümünü heyecan ve hayranlıkla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal ve dava arkadaşları öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesi 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle zirveye tırmanmış ve burada söken zafer şafağı yurdumuzun talihini, kaderini ve akıbetini aydınlatmıştır. Böylece Türk Milleti’nin varlığına kast eden emperyalist mihraklara ve taşeronlarına Dumlupınar’da kat’i bir ders verilmiştir.
“30 Ağustos; köşeye sıkışmış, işgale uğramış, bağrı delinmiş, yoksul düşmüş, darda kalmış, şehit olmuş ve canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini, hangi zorlukları ve mihnetleri aşabileceğini net olarak göstermiştir.
“Esaretin reddi, boyunduruğun def’i, köleliğin ve bağımlılığın tarihe gömülmesi elbette 30 Ağustos faziletinin ve kahramanlığının destansı bir sonucu olmuştur.
“Milli mücadele her bakımdan, Türk milletinin yaşama kararlılığını ve bağımsızlık tercihini vicdanlarda bayraklaştırmış ve bu doğrultuda geri dönülmesi mümkün olmayan millet iradesi şan ve şerefle dünyaya ilan edilmiştir. İstiklalin meşalesi milletimizin azim ve inancıyla tutuşturulmuş ve Cumhuriyet’in müjdesi bu şekilde verilmiştir.
“26 Ağustos 1922 sabahı başlayan Büyük Taarruz son vatanımızın ne pahasına olursa olsun teslim edilmeyeceğinin tescili ve Türk milletinin kendi yazgısına yalnızca kendisinin yön vereceğinin kesin beyanıdır.
“Milletimizin rızası, bilgisi ve iradesi dışında dayatılan sömürgeci plan, proje ve senaryolar önce Dumlupınar’da yırtılmış ve ufalanmış, sonra da kalan artıklar İzmir’den denize süpürülmüştür.
“Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu muhteşem başarı; Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin, belinin bükülemeyeceğinin ve varlığının yok edilemeyeceğinin ispatı olarak geleceği tayin etmiştir. Bu açıdan Kurtuluş Savaşımız, sebep ve sonuçları ile birlikte yaşatılarak gelecek nesillere bütün safha ve boyutuyla aktarılması mecburi olan kahramanlık manifestosudur.
“Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği 30 Ağustos Zaferi’nin 95. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum. Manevi huzurlarında, aziz milletimizin ve bütün kahramanlarımızın mukaddes hatıralarını yâd ediyor, en derin hürmet ve sadakat hislerimle Cenab-ı Allahtan rahmet diliyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .