“30 Ağustos, Türk milletinin destansı başarısıdır”

“30 Ağustos, Türk milletinin destansı başarısıdır”

29.08.2017

CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin:
“30 Ağustos, Türk milletinin destansı başarısıdır”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mesajında, 30 Ağustos’un Türk milletinin destansı başarısı olduğunu vurgulayan CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, şunları kaydetti:
“30 Ağustos milletimizin kurtuluş inancının ve azminin zaferi, bir ulusun şahlanışıdır. 30 Ağustos Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde küllerinden yeniden doğan Türk milletinin destansı başarısıdır.
“26 Ağustos 1922 günü başlayıp, Mustafa Kemalin komutasında, 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesinde bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşman ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığına göz dikenlere gerekli cevabı vermiştir.
“Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçler olacaktır. Ancak bu güçlere karşı 95 yıl önce nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz. Milletimizi bölmek isteyen güçlere ve teröre karşı hep birlikte, birlik-beraberlik ve kardeşlik hukukumuzu koruyarak mücadele edeceğiz ve yaşasın demokrasi, yaşasın adalet ve bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar en içten saygı ve sevgilerimizle.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .