25 İSİM BAŞKANLIK İÇİN BAŞVURU YAPTI

25 İSİM BAŞKANLIK İÇİN BAŞVURU YAPTI

19.08.2017

AK Parti’de yeni il başkanlığı için çalışmalar başladı

Ak Parti Kırşehir İl Başkanlığında Mustafa Kendirli’nin görevi bırakması üzerine resmi olarak 25 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.
Mustafa Kendirli’nin görevini bırakmasının ardından Kırşehir İl Başkanlığı’nı belirlemek için çalışmalar da Cumartesi günü parti il merkezinde temayül yoklaması yapıldı.
İl Koordinatörü olan Bilecik eski milletvekili Fahrettin Poyraz Kırşehir’e geldi. İl, ilçe, kadın, gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, eski il başkanları, eski ve milletvekilleri, ilçe başkanlarıyla biraya gelip onların görüş ve düşüncelerini alan Fahrettin Poyraz, daha sonra temayül için sandık kurdurdu. Temayül ve istişare için yaklaşık 200 kişinin oy kullandığı öğrenildi. Oy kullanan partililer il başkanlığı için aday olan kişilerden sadece üçünü tercih ettiler.
İl başkanlığı için mevcut Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya ile birlikte, eski milletvekilleri ile eski il başkanları oy kullanmadı. Bunlarla birebir görüşmeler yapan Fahrettin Poyraz’ın temayül yoklaması sonuçları, Kırşehir’deki görüşmelerin ardından hazırlayacağı rapor ve görüşler doğrultusunda Ak Parti Kırşehir İl Başkanı’nın en geç bir hafta 10 gün içinde açıklanması bekleniyor.
Ak Parti Kırşehir İl Başkanlığı için başvuruda bulunanların isimleri ve meslekleri şöyle:
Muhammed Emin Hekimhan (Avukat), Özgür Yaşasın (Avukat), Bilgehan Altaş (Avukat), İbrahim Küçükdeveci (İktisatçı), Ahmet Emin Güneş (Avukat), Şaban Çelik (Esnaf), Süleyman Şişman (Makine Mühendisi), Salih Memiş (Esnaf), Kenan Yanık (Esnaf), Süleyman Güneş (Harita Mühendisi), Hilmi Güzel (Emekli), Adalet Durdu (İşçi), Burak Öztürk (Avukat), Cuma Türkyılmaz (Esnaf), Salih Arslan (İşadamı), Mahmut Sami Doğancı (Eğitimci), Murat Sungur (Esnaf), Emre Dilek (Siyaset Bilimci), Ziya Konur (Mali Müşavir), Remzi Çakır (Muhasebeci), Mehmet Aközbek (Müteahhit), Alparslan Aşkın (Osmanlı Ocakları Başkanı). (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Hakan kamanli

Osmanlı ocagi baskani suleyman sah turbesinu taşıyan partiye il başkanı adayı oluyor ülkeye bak sen (!) Yemin daha da yeyim iyice sisin

19.08.2017, 20:57

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .