249 çocuk erkekliğe ilk adımı attı

249 çocuk erkekliğe ilk adımı attı

09.10.2017

Kırşehir’e ve ülkemize hizmet edecek çocuklar ve aileleriyle Sünnet Şöleni’nde bir araya gelen Yaşar Bahçeci, şehrimizin ve ülkemizin geleceği için birlik çağrısında bulundu…

Kırşehir Belediyesi’nin geleneksel Sünnet Şöleni, coşkulu bir şekilde gerçekleşti.
Kırşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9.’uncusu gerçekleştirilen geleneksel Sünnet Şöleni’nde 249 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
Sünnet çocukları ve aileleri için İkizarası Kent Parkta gerçekleştirilen Sünnet Şöleni’ne çok sayıda vatandaş katıldı.
Şölende ilk olarak Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.
Doğuş grubunun okuduğu ilahilerin ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Sünnet Şölenimizi geleneksel olarak her yıl gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız en hayırlı hizmetlerden biri diye düşünüyorum. Bugünde 249 evladımızın sünnetlerini gerçekleştirdik. Bu programlarla da aileleri hep birlikte paylaşalım istedik. Sünnet olan tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyorum ve bir ömür boyu sağlık,sıhhat ve afiyet diliyorum. İnşallah büyüyüp şehrimize, ülkemize hizmet edecekler. Hepsi güzel insanlar olur topluma faydalı, ailelerine faydalı evlatlar olmaları içinde dua ediyoruz” dedi.

KIRŞEHİR GELECEĞİ HAZIRLANIYOR

Kırşehirlilerin bütün ihtiyacını en güzel şekilde karşılamaya gayret ettiklerini belirterek, Belediye’nin bütün personelinin gayesinin en iyi hizmeti sunmak olduğunu ifade eden Başkan Bahçeci, “Kırşehir’i geleceğe hazırlamak, Kırşehir’i 2023,2053,2071’e hazırlamak bunun içinde gece gündüz demeden bütün arkadaşlarımızla birlikte gayretli bir çalışma içerisindeyiz. Kent Parkımız, Külliyemiz, Cacabey Meydanımız, pazaryerimiz, terminalimiz bütün bu eserlerimiz bu şehri geleceğe hazırlamak için özenle hazırlanmış projeler. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezimizi, Başbakanımız hizmete açtı. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Kırşehir yine tarihi bir gün yaşadı. Hem Ahilik kutlamaları, hem Kültür Merkezimizin açılışı, hemde üç gün boyunca devam eden Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali gibi etkinlikleri bir haftada gerçekleştirdik. Bu süre içerisinde hem Başbakanımızın teşrifi, hem bakanlarımızın Kırşehir’e gelmesi, dışardan çok sayıda misafirimizi ağırlamaktan son derece mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. İnşallah inanıyorum ki Kültür Merkezi uzun yıllar Kırşehir’e çok güzel hizmetler yapacak. Bu kış inşallah kültürel ve sanatsal etkinliklerle sizleri en güzel şekilde ağırlamak üzere davet edeceğiz. Eski kültür merkezimizi de inşallah kısa zamanda yıkıp, Kent Park ile Külliyemizi birleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

KIRŞEHİR’İN 50 YILINA YATIRIM

2016 yılı Haziran ayında başlayan alt yapı çalışmaları sonrasında halen devam eden üst yapı çalışmalarının bu kadar uzun sürmesinin nedenini Kırşehirlilere anlatan Başkan Bahçeci, “Yollarımız bitti, şimdi yoğun bir şekilde kaldırımları bitirmeye çalışıyoruz. Her zaman söylüyorum, sıkıntı çektik. Toz oldu, çamur oldu. Trafik sıkıştı, ama Kırşehir’in gelecek elli yılına yatırım yapıldı. Bütün altyapımızı yeniledik zor bir iş yaptık, kolayı tercih etmedik. Kolayı ne idi? Üstündeki asfaltı kazıyıp, üstüne bir kat asfalt atıp yapmaktı bu da 2-3 ay zamanda biterdi. Biz zor olanını yaptık, tam beş kat asfalt attık. İnanıyoruz ki bittiğinde daha da iyi anlaşılacak. Kırşehir’de şehir merkezinde şehir içi trafik problemini de bu proje ile inşallah çözeceğiz. Yeni otoparklarla, yeni otobüslerle, bisiklet kullanımı ile park alanları ile Kırşehir’imizide trafik noktasında Türkiye’de en rahat şehirlerden birisi haline getirmiş olacağız. Biz bütün gücümüzü sizden alıyoruz. Sizin güler yüzünüz,sevginiz,duanız bizim en büyük dayanağımız. Dualarınızı bizden eksik etmeyin” ifadesini kullandı.

AKILLI OLACAĞIZ, BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Konuşmasında Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirterek, güney sınırımızda devam eden operasyonlar ve askeri harekâtlara da değinen Başkan Yaşar Bahçeci, “Suriye İdlib’de bir operasyon başlıyor. Daha kapsamlı,daha büyük bir operasyonu askerimiz gerçekleştirecek. Allah askerimize ve polisimize zeval vermesin. Bu sene 249 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Çocuklarımız dan 40 tanesi mülteci çocuğumuz. İçlerinde Suriyeli,Iraklı, Türkmen kardeşlerimiz var. Allah kimseyi vatansız bırakmasın. Onlarda istemezdi vatanlarını bırakmayı. Bir ülkede milli şuur olmazsa, milli birlik ve beraberlik olmazsa, vatan sevgisi olmazsa, şuculukla ve buculukla birbirine girerse işte o zaman ocağımız, ülkemiz dağılır. Bizler akıllı olacağız, birbirimize sahip çıkacağız, sevgi ve muhabbeti yayacağız ve çoğaltacağız. Düşmanlıkları azaltacağız, fiili nefreti bir kenara bırakacağız ve dört elle birbirimize sarılacağız. Şehrimize misafir olarak gelen kardeşlerimizin burada en güzel şekilde misafir edilmesi de bizim töremiz ve inancımız gereği çok önemlidir. Çok şükür ki şehrimizde en ufak bir sorun ve taşkınlık yaşanmadan uzun zamandır bu kardeşlerimizi misafir ediyoruz. Suriye’de, Irak’ta terör olayları biter de bu kardeşlerimiz evlerine, yuvalarına kavuşurlar. Çocuklarımızı bilinçli yetiştirmemiz lazım biz Türk milleti ve devleti olarak üzerinde tarihimisyon taşıyan devlet ve milletiz. Biz mazlum milletlerin dünyadaki sesi olan bir milletiz. Şefkat elini tarihi boyunca her zaman mazluma uzatmış bir ecdadın torunlarıyız. Kendine silah sıkılmadığı sürece hiçbir zaman savaşmamış bir ecdadın ve milletin torunlarıyız. Bu misyonu çocuklarımıza çok iyi anlatmamız lazım.Onları bu şuur ve bilinçle yetiştirmemiz lazım ki gelecekte Allah korusun biz millet ve devlet olarak bir sıkıntıya düşmeyelim. Bu bizim en asli görevlerimizden bir tanesi” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ SİYASİ MENFAATLERİN ÜSTÜNDEDİR

Hükümetin çalışmalarına destek vererek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirme çağrısında bulunan Başkan Yaşar Bahçeci, “Kırşehir’imiz güzelleşti inşallah daha da güzelleşecek. Türkiye’miz büyüyor gelişiyor. İnşallah daha da büyüyecek ve gelişecek. Yeterki biz, bize hizmet edenlere değer verelim. Yeter ki biz bu millet için gece-gündüz çalışanlara dua edelim. Yeter ki hainlere fırsat vermeyelim. Bu ülke için çalışan, bu ülke için fedakârlık yapan insanlara moral verelim. Onların hep yanında olalım ki onlarda bizim için daha güçlü bir şekilde çalışmaya devam etsinler. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin kaderidir. Onun için hep birlikte Cumhurbaşkanımıza destek vermek hepimizin milli görevlerinden biridir. Bu konuya siyasi bakmamak lazım. Türkiye’nin geleceği siyasi menfaatlerin üstündedir. İnşallah bu şuurla FETÖ terör örgütü ile mücadelede, PKK, DHKP-C törer örgütü ile ne kadar terör örgütü varsa devletimizin başında bulunan Cumhurbaşkanımıza hep birlikte destek olalım, dualarımızı da eksik etmeyelim” ifadesini kullandı.
9. Sünnet Şöleni’nde erkekliğe ilk adımı atan 249 çocukları tebrik ederek, “Tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyorum. Allah hayırlı ve uğurlu etsin. Düğünlerinde bir arada olmayı da nasip etsin.Anne ve Babalara hayırlı ve uğurlu olsun diyorum”diyerek konuşmasını tamamlayan Başkan Bahçeci, sünnet olan çocuklara hediyeler vererek, çocuklar ve aileleri ile fotoğraf çektirdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .