“24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

“24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

24.07.2017

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu:

“24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda tüm basın mensuplarının gününü kutladı.
Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılmasının “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlandığını belirten Dr. Suat Türkoğlu, yayınladığı mesajda şunları söyledi:
“Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Türk basını tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir.
“Yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan,ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan ulusal ve yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .