“2018’DE HİZMET GİTMEYEN MAHALLE KALMAYACAK…”

“2018’DE HİZMET GİTMEYEN MAHALLE KALMAYACAK…”

27.01.2018

Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, 2018 yılının ilk toplantısını mahalle muhtarları ile yaptı, onların istek ve beklentilerini dinledi. Belediye Destek Hizmetleri Müdürü Nuri Satılmış tarafından hazırlandıktan sonra siyasiler, ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve kurum çalışanları ile toplantıların ardı ardına yapılır hale geldiği Kaman Belediyesi’nde, Başkan Erhan Talu ve birim müdürleri ile muhtarlar bir araya […]

Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, 2018 yılının ilk toplantısını mahalle muhtarları ile yaptı, onların istek ve beklentilerini dinledi.
Belediye Destek Hizmetleri Müdürü Nuri Satılmış tarafından hazırlandıktan sonra siyasiler, ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve kurum çalışanları ile toplantıların ardı ardına yapılır hale geldiği Kaman Belediyesi’nde, Başkan Erhan Talu ve birim müdürleri ile muhtarlar bir araya geldi.
Kaman’ın muhtarları ile yemekli toplantıda buluşan Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, muhtarları dinledi ve hizmet yapılacak bölgelerin planı yapıldı.
Mahallelerin sorunlarının görüşülüp, hizmet götürülecek bölgelerin raporunun tutulduğu toplantıya Çiftlikli Mahalle Muhtarı Tamer Tekeli, Bahçelievler Mahalle Muhtarı İsmail Bahat, Orta Mahalle Muhtarı Muzaffer Bulduk, Sarıuşağı Mahalle Muhtarı Hayati Demirel, Yenimahalle Muhtarı Murat Demirel, Hacıpınar Mahalle Muhtarı Ferhat Çetin, Darıözü Mahalle Muhtarı Necmettin Şimşek, Gaffar Mahallesi Muhtarı Salih Kaya, Ziyarettepe Mahalle Muhtarı Yalçın Ocak ile Birlikte Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Başkan Danışmanı Tekin Var, Fen İşleri Müdürü Osman Kozan, İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Eraslan, Mali Hizmetler Müdürü Yalçın Budak, Yazı İşleri Müdürü Yakup Solak, İşletme Müdürü Ali Yiğit ve Zabıta Müdürü Osman Kozan hazır bulundu.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Erhan Talu, Kaman’da 2018 yılı içerisinde hizmet gitmeyen mahallenin kalmayacağını belirterek, “Bir yandan sosyal projeler bir yandan alt ve üst yapı çalışmalarına hız vereceğiz. 2018 yılı içerisinde Allah’ın izniyle hizmet gitmeyen mahalle kalmayacak. Bizleri fikir ve önerileri ile destekleyecek, bizleri olumlu yönde eleştirip hizmetlerin daha sağlıklı ve yerinde yapılması anlamında muhtarlarımızın görüşlerine büyük önem veriyoruz. Bunun için de muhtarlarımızla birlikte hareket ederek, hizmetlerimizi birlikte yapacağız. Hizmetlerimizin planını yaparken ilçemizin sivil toplum kuruluşları, yöneticileri ve muhtarlarımızla sürekli olarak istişare içerisinde olup; birim müdürlerimiz ve personellerimizle planlı bir şekilde hizmet üreteceğiz. İnşallah 2018 yılında hizmetlerimizi katlayarak devam ettirecek; ilçemizi güzel ve yaşanabilir bir şehir haline getirmede çıtamızı en üst seviyede tutacağız” dedi.
Belediye’de ekonomik ömrünü dolduran iş ve hizmet araçları bütçe imkanları ve bağış yoluyla yenilendiğini de belirten Başkan Talu, “2009-2016 döneminde, 1 adet Cenaze Aracı, 2 adet Kamyonet, 1 adet Sulama Arazöz, 1 adet Vakumlu Yol Süpürme Aracı, 1 adet 4 tonluk Forklift, 1 adet 32 metrelik Hidrolik Merdivenli İtfaiye Aracı, 3 adet 15m3‘lük Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu, 1 adet Kazıcı Yükleyici Kepçe, 1 adet Çift Kabin Dört Çeker Pick-up, 2 adet Binek Araç, 1 adet Silindir, 1 adet Greyder, 1 adet Kazıyıcı Yükleyici Bekoloder, 1 adet 9 Tonluk Silindir ve 1 adet 30 Tonluk Damperli Kamyon Belediyemize kazandırılmıştır. 2018 Yılında rutin belediyecilik hizmetlerin devamının yanı sıra, İlçemizde başlatılan doğalgaz çalışmaları nedeniyle 2018 yılında çalışma ağırlığını yolların tamir ve bakımı oluşturacaktır. Dogalgaz alt yapı çalışmaları biten, 25 Aralık Caddesi, Alparslan Türkeş caddesi, Mehmet Akif Ersoy caddesi, Devlet hastanesi ön ve alt yollar, Lozan caddesi, Şehit Keramettin Gök Caddesi, Yazar Sokak, Yeni Hayat Caddesi, Turgut Arslan Caddesi ve bu yollara bağlı yan ve ara yollar durumuna göre sıcak asfalt kaplama satıh kaplama ve kilit parke kullanılarak ıslah ve ikmal edilip kullanıma sunulacaktır. Başta Keramettin Gök parkı olmak üzere bütün parkların peyzaj bitkilendirme ve çevre düzenlemeleri yapılacaktır. İlçe merkezinden geçen ana karayolunda bulunan kavşak noktaları yeniden projelendirilerek trafik güvenliği ve kent estetiği açısından modern bir görünüme kavuşturulacaktır” diye konuştu.
Kaman’ın acil ihtiyaçlarından olan gasilhanenin yaparak Kaman halkının hizmetine sunduklarını da belirten Başkan Talu, belediyenin her mahalleye birçok amaçlı bir adet sosyal tesis projeleri hayata geçirilerek hizmete açtıklarını ifade etti.
200 metrekarelik kapalı alana sahip son teknoloji spor aletleri ile donattıkları spor salonunu da hizmete açarak, Kaman halkının profesyonel hocalar eşliğinde sağlıklı spor yapmalarını sağladıklarını da ifaden Başkan Erhan Talu, ilçe merkezinde bulunan alkollü mekânların kapatılarak Darıözü Göleti kenarına yapılan tesislere taşınmalarını sağladıklarını söyledi.
Kaman’da vatandaşların kışın soğuktan, yazın sıcaktan etkilenmemeleri için kapalı modern bir Pazar alanı projesini başlattıklarını anlatan Talu, alt yapısı bitirilen halen çalışmaları çatı kapatma seviyesinde devam etmekte olan Kapalı Pazar yerini 1 ay içinde hizmete açmayı hedeflediklerini kaydetti.
Kaman mücavir alan sınırları içerisinde bulunan park, bahçe, mezarlıklar ve bazı sokakların güneş enerjisi ile aydınlatma çalışması yapılarak enerji tasarrufu sağlandığını, Belediye imkânları ile İçişleri Bakanlığı’nın talebi üzerine Kaman’da bulunan mezarlıkları aydınlatma çalışması yaptıklarını ifade etti.
Kaman’ın muhtelif cadde ve sokaklarında 2009-2017 yılları arasında yaklaşık olarak 400 bin metrekare kilit parke taşı ile yol ve kaldırım yaptıklarını, 13 bin metrekare sıcak kaplama asfalt çalışması yaptıklarını anlatan Başkan Talu, ancak doğalgaz çalışması ile birlikte yollarda çok ciddi tahribatlar olduğunu, bunları da 2018 yılı çalışma sezonunda yeniden uygun hale getireceklerini söyledi.
Kaman’da artan su ihtiyacını karşılamak için her yıl belli oranda yatırım yapılarak 3 adet yeni kuyu açtıklarını, mevcut derin kuyuların rehabilitasyonu yaptıklarını da anlatan Başkan Talu, “Koçtepesi, Sıtma Deresi ve Çaltepesinde bulunan cazibeli su kaynaklarından elde edilen 20 lt/sn ile birlikte ortalama su üretimimiz 160 lt/sn çıkmıştır. Ayrıca ilçemizin yüksek kotlu mahallesi olan ve yoğun su kullanımı olan yaz aylarında sıkıntı çekilen Müderris Mahallesine 75 m3’lük su deposu yapılarak sorun çözülmüştür. İller Bankası ile yapılan görüşmeler neticesinde isale hattı yenileme projemiz kabul edilmiş ve proje ihalesi tamamlanmıştır” diye konuştu. (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .