2018 yılı umre kayıtları alınacak

2018 yılı umre kayıtları alınacak

17.10.2017

KIRŞEHİR İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu, 2018 yılı umre kayıtlarının yakında başlayacağını bildirdi. 2018 yılı umre organizasyonları 1 Kasım 2017-15 Ocak 2018, 15 Ocak-10 Şubat 2018, 10 Şubat-15 Mart 2018, 15 Mart-10 Mayıs tarihlerinde ve Ramazan ayı dahil 5 dönem halinde gerçekleştirilecek. Konaklama tercihlerine göre 11 ila 24 günlük kategorilerde düzenlenecek umre turlarında oda […]

KIRŞEHİR İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu, 2018 yılı umre kayıtlarının yakında başlayacağını bildirdi.
2018 yılı umre organizasyonları 1 Kasım 2017-15 Ocak 2018, 15 Ocak-10 Şubat 2018, 10 Şubat-15 Mart 2018, 15 Mart-10 Mayıs tarihlerinde ve Ramazan ayı dahil 5 dönem halinde gerçekleştirilecek.
Konaklama tercihlerine göre 11 ila 24 günlük kategorilerde düzenlenecek umre turlarında oda tercihli yürüme ve servisli konaklama türlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü olacak. Ayrıca öğle için kumanya verilecek. Otel konaklama türlerinde ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde verilecek.
Yürüme mesafeli oda tercihli konaklama türüne ait oteller, Mekke’de Harem’e uzaklığı en fazla 1000 metre mesafede. Servisli oda tercihli konaklama türüne ait oteller/binalar ise yürüme mesafesi dışında olduğundan ulaşım servislerle sağlanacak.
Üniversite öğrencilerine yönelik umre turları da düzenlenecek.
Kudüs bağlantılı umre ve Kudüs turları düzenlenecek.
Umreye yönelik irşat, eğitim, seminer, uğurlama, karşılama, görevli istihdamı ve sağlık gibi alanlarda gerekli hizmetler Kırşehir İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu tarafından verilecek.
Din hizmetleri sınıfında görev yapan personelden aynı dönemde en az 30 kişilik grup oluşturanlar tercihen görevlendirilecek. Grup oluşturanlar, ayrı dönemlerde olmak kaydıyla en fazla 2. defa görevlendirilecek. 40 kişilik grup oluşturanlara ise umre sezonunda bir defaya mahsus olmak üzere ayrıca (1) free umreci götürme hakkı verilecek. Umre sezonu boyunca 30 kişiyi tamamlayanlar da tercihen görevlendirilecek.
Söz konusu personel tarafından umreye yönlendirilenlerin isimleri, yönlendiren her personel için ayrı ayrı oluşturulacak listelerde müftülüklerce kayıt altına alınacak.
Diyanet İşleri Başkanlığı emekli personelinden 30 kişilik grup oluşturanlar grubunun başında görevlendirilecek. 40 kişilik grup oluşturanlara ise ayrıca (1) free umreci götürme hakkı verilecek.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV personelinden çalışanlar ve emeklilere Başkanlık organizasyonu ile umreye gitmek istemeleri halinde kendisi, eşi, çocukları, annesi, babası, kayınpederi ve kayınvalidesi için tercih etmiş oldukları umre programı ücreti üzerinden indirim yapılacak.
Bayan vaizler ile bayan Kur’an kursu öğreticileri grup oluşturdukları takdirde ihtiyaç halinde kafilede bayan irşat görevlisi olarak da görevlendirilebilecekler.
Umre organizasyonu düzenleyen seyahat acenteleri ile kişisel çıkar sağlayacak şekilde işbirliği yapan personel hakkında idari ve disiplin işlemi yapılacak. Seyahat acentelerine umreci yönlendirme mukabilinde kişisel çıkar sağlamaya tevessül edilmemesi, bu türden ilişkisi tespit edilenlere idari ve disiplin işlemi yapılacağının personele yazılı olarak tebliğ edilmesi,
Personelin mezkûr hükme aykırı davranmamaları için müftülüklerce her türlü önlemin alınması, konunun yakından takip edilmesi, acentelerle çıkar ilişkisine girdiği tespit edilenlerin delilleriyle birlikte Başkanlığa bildirilmesi, kendi imkânlarıyla umreye gitmek isteyen personelin Başkanlık personeline sağlanan indirimden de bahisle Başkanlık organizasyonuna yönlendirilmesi, Başkanlık tarafından gerekli denetimin yapılmasını teminen seyahat acenteleri ile umreye gidecek personelin isimlerinin derhal Başkanlığa bilindirilmesi gerekiyor.
Kırşehir İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu’nun umre talebi olan vatandaşlarla irtibata geçerek umre hakkında gerekli bilgileri vermesi ve il Müftülüğü ile irtibatlı olmalarını sağlaması gerektiği belirtildi.
2018 umre organizasyonu tahsilatında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurumsal banka hesabının kullanılacağı ve Kırşehir İl Müftülüğü’nün ayrıca hesap açtırmayacağı kaydedildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı öğrenci ve meslek grupları için de özel umre turları düzenleyecek.
İlahiyat Fakültesi, imam-hatip lisesi ve diğer okul öğrencileri için kendi okullarından birer öğretim görevli/üyesi/öğretmen eşliğinde özel umre turları düzenlenebilecek. Meslek grupları, çeşitli firma/işyerlerinin çalışanlarını ödüllendirmek amacıyla düzenlemek istedikleri özel umre turu talepleri ve buna benzer diğer talepler imkânlar ölçüsünde karşılanacak.
2018 yılı umre turları ile ilgili bilgi, Kırşehir İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu’ndan 0386 214 33 12 nolu telefondan alınabilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .