20 bin öğrenci Efendimizin Hayatı için yarıştı

20 bin öğrenci Efendimizin Hayatı için yarıştı

10.04.2015

Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlenen “Siyer’i Nebi/ Peygamberimizin Hayatı” konulu bilgi yarışması 8 Nisan’da 20 bin 332 öğrencinin katılımıyla yapıldı… Ödüller 14 Nisan Salı günü verilecek…

MEM SINAV.avi_snapshot_02.04_[2015.04.10_11.25.07] copy

KIRŞEHİR’DE 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Siyer’i Nebi/ Peygamberimizin Hayatı” konulu bilgi yarışması yapıldı.

Kırşehir Valiliği, İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Ocak ayında 30 bin öğrenciye dağıtılan “Siyer’i Nebi/ Peygamberimizin Hayatı” kitabı ile ilgili soruların yer aldığı bilgi yarışması 8 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da yapıldı.
2015 yılı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Kırşehir il genelindeki resmi ve özel ilkokul 4.sınıf, ortaokul ve ortaöğretim okulu öğrencileri arasında yarışmalar düzenleniyor.
Kırşehir Valiliği tarafından alınan ilkokul 4. sınıfta okuyan 3 bin öğrenciye Osman Keskioğlu’nun Siyer-i Nebi (Hazret-i Peygamberimizin Hayatı) kitabı ile ortaokul ve ortaöğretimde okuyan 27 bin öğrenciye Prof. Dr. Ramazan Ayvallı’nın “Hazret-i Muhammed’in Hayatı” kitabı okullara ulaştırılarak dağıtımı sağlanmıştı.
Kırşehir Valiliği koordinesinde Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırşehir Müftülüğü organizesinde 2015 yılı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Kırşehir il genelindeki resmi ve özel ilkokul 4. sınıf, ortaokul ve ortaöğretim okulu öğrencilerine yönelik, kitap okuma alışkanlığı ve sevgisini kazandırmak, güzel konuşma yeteneğini kazandırmak, sosyal aktivitelerini geliştirmek ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i sevdirmek amacıyla “Siyer’i Nebi/ Peygamberimizin Hayatı” konulu bilgi yarışması düzenlendi.
Öğrencilere, kitap okuma alışkanlığı ve kitap sevgisini kazandırmak, güzel konuşma yeteneğini kazandırmak, sosyal aktivitelerini geliştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i sevdirmek ve Kutlu Doğum Haftası’nı anma amacıyla düzenlenen yarışmaya 20 bin 332 öğrencinin müracaat ettiğini açıklayan Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, öğrencilere ödüllerinin 14 Nisan Salı günü düzenlenecek törenle verileceğini söyledi.
İl genelinde 8 Nisan’da yapılan Siyer-i Nebi Sınavı’nda ilkokul 4. sınıf öğrencilerine 1 ve 3’üncü dereceye girenlere Cumhuriyet altını, 4 ile 9’uncu dereceye girenlere çeyrek altın, 10 ve 50’inci dereceye girenlere kol saati verilecek. Ortaokul ile ortaöğretim öğrencilerinde 1 ve 3’üncü dereceye girenler umre, 4’üncü dizüstü bilgisayar, 5 ve 7’inci dereceye girenler Cumhuriyet altını, 8 ve 13’üncü dereceye girenler küçük çeyrek, 14 ve 20’inci dereceye girenler tablet PC, 21 ve 30’uncu dereceye girenler bisiklet, 31 ve 50’inci ile 51 ve 100’üncü dereceye girenler kol saati ile ödüllendirilecek.

MEM SINAV.avi_snapshot_00.14_[2015.04.10_11.25.44] copy
Yarışma ile ilgili haber ekibimize bilgiler veren Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Sayın Valimizin önderliğinde Müftülük ve Milli Eğitim işbirliği içerisinde 30 bin kitap temin edildi. Prof. Dr. Ramazan Ayvallı’nın eseri, yaklaşık 1,5 ay önce dağıtıldı bütün öğrencilerimize. İlkokul 4. sınıf, ortaokulların tamamı ve liselerin tamamını içine alacak şekilde 30 bin kitabın tamamı dağıtıldı. Bu kitabın içerisinden soruları biz hazırladık. Netice itibariyle sınavımızı yaptık. Sınava 20 bin 332 öğrencimiz müracaat etti. İlk yüze girecek öğrencilerimize Valiliğimiz tarafından çeşitli hediyeler verilecek. İlimizde Valilik, Belediye, Müftülük, Milli Eğitim ve sivil toplum kuruluşlarının da içinde yer aldığı genel bir Kutlu Doğum Haftası yapılacak. Ödüller de 14 Nisan günü verilecek” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .