2. Hac Kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

2. Hac Kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

08.08.2018

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hac ibadetini yerine getirmek üzere kırk kişiden oluşan Kırşehir 2. Hac kafilesi Salı günü kutsal beldelere uğurlandı. Kırşehir Merkez Cacabey Camii önünde akşam namazı sonrası düzenlenen uğurlama programında din görevlisi Murat Özmerdivenli’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından daha sonra Kırşehir’de görev yapan din görevlilerinin okudukları ilahi, kaside, telbiye ve tekbirleri okumalarının […]

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hac ibadetini yerine getirmek üzere kırk kişiden oluşan Kırşehir 2. Hac kafilesi Salı günü kutsal beldelere uğurlandı.
Kırşehir Merkez Cacabey Camii önünde akşam namazı sonrası düzenlenen uğurlama programında din görevlisi Murat Özmerdivenli’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından daha sonra Kırşehir’de görev yapan din görevlilerinin okudukları ilahi, kaside, telbiye ve tekbirleri okumalarının ardından hacı adaylarını Ankara Esenboğa Havaalanına uğurlandı. İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, din görevlileri, hacı adayları ve hacı adaylarının yakınlarının katıldığı uğurlama programında İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, “39 Hacı adayının Din görevlisi Mesut Yıldız’a emanet olduğunu, kutsal beldelerin manevi ikliminden azami derecede istifade ederek mebrur bir hac ile geri dönmelerini ümit ediyoruz” dedi.
Daha sonra İl Müftü yardımcısı Arslantürk hacı adaylarına dua etti.
Arslantürk yaptığı duada; “Yâ Rabbel Âlemîn, Yâ Erhamer Râhimîn, Senin Peygamberin: “Âdâbına riayet ederek yapılmış bir haccın karşılığı cennetten gayri bir şey değildir; mükâfatı cennettir.” buyurdu; Bu duygu ve düşüncelerle, daha önce hacca gitmiş veya ilk defa senin beytini, Kabe’ni hac yapmak için ziyarete gitmek için uğurladığımız hacı adayı kardeşlerimizin haclarını makbul eyle, bizleri, cenneti kazananlardan eyle yâ Rabbi!, Haclarını makbûl, mebrûr bir hac olarak yapıp, gidip gelenlerden eyle yâ Rabbi! Yâ Rabbel Âlemîn! Hacca giden kardeşlerimize yolculuklarında rahatlık nasip eyle. Senin yolunda olma şuurunda eyle, Hacca giden kardeşlerimizi Senin zikrinle meşgul eyle.
Oralardan “Lebbeyk, allahümme lebbeyk!” diye diye, ihramlara bürüne bürüne, Dağları vâdileri aşarak Mekke-i Mükerreme’ye sıhhatle, afiyetle ulaştır yâ Rabbi!.” dedi.
Programa katılan Hacı adayları ile onların yakınlarının da hac heyecanı içinde ve gözyaşları ile kutsal topraklara uğurlandı.
Hac adayları 15 Eylül’de Kırşehir’e dönecek. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .