19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı

20.10.2017

KIRŞEHİR’DE Muhtarlar Günü, Atatürk Anıtına Kırşehir Muhtarlar Derneğince çelenk sunulması ile başladı. Kırşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz öncülüğündeki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti. Muhtarların ziyareti sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, muhtarların toplum hayatında çok büyük ve önemli görevleri olduğunu söyledi. Bu yıl ikincisi kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Gününün, muhtarların hizmetlerinin karşılığı olarak onlara […]

KIRŞEHİR’DE Muhtarlar Günü, Atatürk Anıtına Kırşehir Muhtarlar Derneğince çelenk sunulması ile başladı.
Kırşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz öncülüğündeki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Muhtarların ziyareti sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, muhtarların toplum hayatında çok büyük ve önemli görevleri olduğunu söyledi.
Bu yıl ikincisi kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Gününün, muhtarların hizmetlerinin karşılığı olarak onlara verilen değeri göstermek adına düzenlendiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, muhtarlar devletin eli, ayağı, gözü, kulağıdır. Muhtarlar devleti temsil ederler. Muhtarlar Günü de toplumda farkındalık oluşturmak maksadıyla kutlanmaktadır. Tarihimizde önemli bir yeri olan muhtarlıklarımız, gelecekte çok daha anlamlı hâle gelecek ve hak ettiği değeri bulacaktır. Devletimiz sizlere her zaman gereken desteği vermektedir. Biz il yöneticileri de her zaman sizin yanınızdayız. Sorunlarınızı ve vatandaşlarımızın sorunlarını bizlere iletin, bizler de çözümler bulalım. Muhtarlar yurdumuzun her köşesinde devletin bir uzantısı olarak hizmet ederler. Bu duygularla gününüzü kutluyorum” dedi.
Valilik ziyaretinin ardından, Vali Necati Şentürk’ün Muhtarlar Derneği Başkanlığını ziyaret ettiği Muhtarlar Günü etkinlikleri, Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen programla devam etti.
Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, daire müdürleri, muhtarlar ve eşleri katıldı.
Buradaki programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, “Tarihler boyunca devletimize, milletimize uzun yıllar hizmet etmiş olan bir meslektir muhtarlık. Osmanlı Devletinden bize kalan bir meslektir muhtarlık. Muhtarların, demokrasinin gelişmesinde hem fonksiyonel olarak hem de mahalli iradeler bakımından çok büyük katkıları var” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, “Yerel idarenin ve demokrasinin ilk kademesi muhtarlarımızdır. Halkın seçtiği yöneticiler olarak ilimizin bütün dinamikleri ile iç içe olup birlikte hareket etmek ve bu memlekete güzel hizmetler sunmak çok önemlidir. Sayın Cumhurbaşkanımız da muhtarlara çok önem vermektedir” şeklinde konuştu.
Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Yılmaz da konuşmasında, muhtarlık görevini şanla, şerefle, gururla yerine getirdiklerini söyledi.
19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri, Muhtarlar Derneğince Vali Şentürk’e ve Belediye Başkanı Bahçeci’ye çeşitli hediyeler verilmesi ve verilen yemek ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .