17 ilin valisi değişti!

17 ilin valisi değişti!

19.02.2015

Ağrı Valisi hemşehrimiz Mehmet Tekinarslan merkeze alındı

İçişleri Bakanlığının kararnamesiyle, 17 ilin valisi değişti. 6 vali merkeze alındı. Kararla 2 Ağustos 2012 tarihinden bu yana Ağrı Valiliği görevinde bulunan Kırşehirli hemşehrimiz Mehmet Tekinarslan merkeze çekildi.

1966 yılında Kırşehir doğumlu olan Vali Mehmet Tekinarslan, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını ve 2011 yılında Gazi Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. 1989 yılında İçişleri Bakanlığı’nda göreve başladı ve sırasıyla Kaymakamlık, Vali Yardımcılığı ve Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinde bulundu. 2003 yılı Nisan ayından 2005 yılı sonuna kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Danışmanı olarak görev yaptı. Uzmanlık alanları arasında “kamu yönetimi”, “özelleştirme”, “istihdam ve kayıt dışı istihdamla mücadele”, “insan kaynakları yönetimi” ve “çalışma hayatı ve sosyal güvenlik” konuları yer almaktadır. Sırasıyla APK Kurul Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı ve Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı görevlerini de bulunan Tekinarslan, 2 Ağustos 2012 tarihinden itibaren Ağrı Valiliği’ne atanmıştı.
İçişleri Bakanlığının kararnamesiyle, 17 ilin valisi değişti, 6 vali merkeze alındı. Kayseri’nin Talas ilçesi Kaymakamının Sinop’a atanması ile Türkiye’nin ikinci kadın valisi atanmış oldu.
Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararnameyle, Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Şırnak Valisi, Hasan İpek ve Van Valisi Aydın Nezih Doğan merkeze alındı.
Merkez alınan valilerin yerine ise, Merkez Valisi Enver Salihoğlu, Terkirdağ’a, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger Bingöl’e, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Aydın Baruş Bolu’ya, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ali Fidan Düzce’ye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Murat Zorluoğlu Elazığ’a, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya Gaziantep’e, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak Mardin’e, Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya Sinop’a, Düzce valisi Ali İhsan Su Şırnak’a, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan Van’a atandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .