150 öğrenciye trafik eğitimi

150 öğrenciye trafik eğitimi

08.05.2015

“Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası çerçevesinde gerçekleştirilen Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nda öğrencilere trafik eğitimleri verildi…

Kırşehir'de, ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi. (Serkan Güner - Anadolu Ajansı)

Kırşehir’de, ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi. (Serkan Güner – Anadolu Ajansı)

KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir’de, ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi.
TRAFİK güvenliğinin sağlanması ve devam ettirilebilmesi amacıyla tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden haftanın ise “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” olarak kabul edilmesi dolayısıyla bu yıl 2-9 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan “Karayolu Trafik Güveliği Haftası” kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri bilgilendirildi.
Gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizin de en önemli sorunlarının başında trafiğin geldiğine, trafik sorununun, toplumun her bireyini doğrudan ilgilendirmesinin çözümü noktasında da herkese önemli sorumluluklar yüklediğine dikkat çekilen Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında düzenlenen program, Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 150 öğrenciye okul güvenliği, servise binme ve emniyet kemeri takılmasıyla ilgili bilgiler verdi.
Öğrenciler, eğitim kapsamında kullanılan bir servis aracına boyları ölçülerek bindirildi.
Bu çerçevede boyları 135 santimetreden kısa olanların çocuk koltuğuna oturması gerektiği vurgulandı.
Boyları 135-150 santimetre arasındaki öğrenciler arka koltuklara, 150 santimetrenin üzerindeki çocuklarsa ön koltuğa oturtuldu.
Çocuklara, servisten inerken ve binerken dikkat edilecek hususlar, araç içerisinde nasıl davranılması gerektiği, servislerdeki hareket tarzı da anlatıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .