15 yılda 5 milyarlık yatırım

15 yılda 5 milyarlık yatırım

01.11.2017

15 yılda Kırşehir’e yapılan yatırımların tutarı 5 milyarı buldu. Kırşehir’de orman, su ve meteoroloji alanlarında önemli yatırımlar yapılırken, 5 milyarlık yatırımın içerisinde Bakanlıkların yanı sıra TOKİ, İller Bankası, KOSGEB, KÖYDES ve Kalkınma Ajansı da bulunuyor. Neşet Ertaş anısına Neşet Ertaş Barajı’nın inşa edildiği Kırşehir’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 290 milyon TL tutarındaki projeler […]

15 yılda Kırşehir’e yapılan yatırımların tutarı 5 milyarı buldu.
Kırşehir’de orman, su ve meteoroloji alanlarında önemli yatırımlar yapılırken, 5 milyarlık yatırımın içerisinde Bakanlıkların yanı sıra TOKİ, İller Bankası, KOSGEB, KÖYDES ve Kalkınma Ajansı da bulunuyor.
Neşet Ertaş anısına Neşet Ertaş Barajı’nın inşa edildiği Kırşehir’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 290 milyon TL tutarındaki projeler uygulanarak yatırım yapıldı.
İstenilen mesire alanı için de Güzler Parkı’nın hizmete açıldığı Kırşehir’de, Aşıkpaşa Parkı da Belediye’ye devredilerek, gelir sağlanması öngörülüyor.
Sulama yenileme, mesire yeri, bal ormanı, gelir getirici tür ağaçlandırma ile Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda Aşıkpaşa Mescidi ve Tabiat Müzesi iç düzenleme çalışmalarının yapıldığı Kırşehir’de 57 milyon lirayı bulan yatırım yapıldı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 5 yılda Kırşehirlilere toplam 171 milyon TL’lik 38 tesis hizmete açılırken, 15 yılda toplam da 290 milyon TL yatırım gerçekleşti.
Kırşehir’de Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı 417 milyon, Milli Eğitim Bakanlığı 290 milyon, Sağlık Bakanlığı 180 milyon, Adalet Bakanlığı 30 milyon, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı 600 milyon, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 68 milyon, TOKİ 464 milyon, iller Bankası 1 milyar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 750 milyon, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 340 milyon, Gençlik ve Spor Bakanlığı 284 milyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı 64 milyon, Vakıflar Genel Müdürlüğü 3 milyon, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 milyon, KOSGEB 10 milyon, KÖYDES 57 milyon, Kalkınma Ajansı 72 milyon TL yatırım yaptı.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .