15 Temmuz, sergiyle anlatılıyor

15 Temmuz, sergiyle anlatılıyor

13.07.2017

KIRŞEHİR’DE 15 Temmuz’u fotoğraflarla anlatan sergi Cacabey Meydanı’nda açıldı. Kırşehir Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan serginin açılışını yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türkiye işgal edilmiş parçalanmış iç savaşa sürüklenmiş bir ülke haline gelecekti. O açıdan da o insanların hakkını gerçekten ödeyemeyiz” dedi. 15 Temmuzda yaşananların anlatıldığı fotoğraf sergisinin açılışı yapılırken, her bir fotoğraf karesi […]

KIRŞEHİR’DE 15 Temmuz’u fotoğraflarla anlatan sergi Cacabey Meydanı’nda açıldı.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan serginin açılışını yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türkiye işgal edilmiş parçalanmış iç savaşa sürüklenmiş bir ülke haline gelecekti. O açıdan da o insanların hakkını gerçekten ödeyemeyiz” dedi.
15 Temmuzda yaşananların anlatıldığı fotoğraf sergisinin açılışı yapılırken, her bir fotoğraf karesi Türk milletinin yazdığı kahramanlık destanını anlatıyor.
Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’ne teşekkür eden Başkan Bahçeci, şöyle konuştu:
“15 Temmuz bir kahramanlık destanı ve bu destanı milletimiz yazdı. O açıdan bu mücadeleyi FETÖ Terör Örgütü onun yandaşları ve onun destekçilerine karşı milletin yazdığı bu destanı her zaman milletimizin hatırlaması, hafızasında diri tutulması, genç nesilleri aktarılması gerçekten son derece önemli. Çünkü bu tehlike hiçbir zaman bitmiyor, şekil değiştiriyor. Ama her zaman bu tehlikeler mevcut olacak. O açıdan millet olarak bu tehlikelere göğüs gerebilmenin, mücadele edebilmenin yolu milli bir şuurla hep birlikte tek yumruk olarak.
“Mesele vatan olduğunda, mesele Türkiye olduğunda, mesele demokrasimiz, milli çıkarlarımız olduğunda birlik olabilmenin en güzel resmini 15 Temmuz fotoğraflarında göreceğiz. 249 şehidimiz var ve o insanlar o gün canlarını vermeseydi biz o gün meydanda toplanamazdık. Hiçbirimiz işyerlerimizde, evlerimizde rahat edemezdik, çünkü Türkiye işgal edilmiş parçalanmış iç savaşa sürüklenmiş bir ülke haline gelecekti. O açıdan da o insanların hakkını gerçekten ödeyemeyiz.
Gazilerimizin, şehitlerimizin, o gün meydanlara çıkan yiğitlerimizin, tankların önüne göğsünü siper eden kurşunlara göğsünü siper eden insanların haklarını gerçekten ödeyemeyiz. Allah rahmet eylesin şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz, ailelerine yakınlarına sabırlar diliyoruz.
“Bu mücadele 15 Temmuz’da bitmedi. Devletimiz şu anda bu FETÖ terör örgütünün ve sempatizanlarının kökünü kazımak zorunda. Türkiye’nin en büyük gelecekle ilgili meselesi budur. Bu mücadeleyi veren devlet görevlilerimizin her zaman yanındayız taşın altına elini koyan Türkiye’nin geleceği için askerimize, polisimize, savcılarımıza, hakimlerimize bu temizliği yapan tüm devlet görevlilerimizin Allah yardımcısı olsun. Biz de onların millet olarak yanındayız. İşi sulandırmak isteyenlere kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Tabloya baktığım zaman en zor iş devletin işi devletimizin bütün kurumlarına sızmış bir yapı Allah’ın izniyle temizlenecek.
“Başaramayacaklar, başaramadılar da inşallah bizde işimize dört elle sarılacağız vatana olan borcu birazda olsun ödemiş olacağız. Kırşehirlileri de bu sergiyi gezmeye davet ediyoruz. Belki öğle aralarında zor, ama akşam vakitlerinde buraya gelip mutlaka çocuklarımıza, gençlerimize göstermelerini tavsiye ediyoruz. 15 Temmuz gecesi de yine burada, bu meydanda geçen yıl olduğu gibi nöbetimizi tutacağız birlik ve beraberliğimizi en güçlü şekilde sergileyeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
Darbenin fotoğraflarla anlatıldığı 15 Temmuz sergisi büyük bir beğeni topladı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .