15 Temmuz şehitleri anıldı

15 Temmuz şehitleri anıldı

13.07.2017

KIRŞEHİR’DE Kaman 15 Temmuz şehitleri kabirlerinde anıldı. Vali Necati Şentürk, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kaman ilçesindeki şehit kabirlerini ziyaret etti. Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara’nın da eşlik […]

KIRŞEHİR’DE Kaman 15 Temmuz şehitleri kabirlerinde anıldı.
Vali Necati Şentürk, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kaman ilçesindeki şehit kabirlerini ziyaret etti.
Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara’nın da eşlik ettiği programda Vali Necati Şentürk, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın kabirlerini ziyaret etti.
İlk olarak Kurancılı’da Şehit Ayhan Keleş’in kabrini ziyaret ederek dua eden Vali Necati Şentürk, ardından Kurancılı Belediye Başkanı tarafından köy meydanına diktirilen “15 Temmuz 2016 Demokrasi Şehidi Ayhan Keleş Saat Kulesi”nde incelemelerde bulundu.
Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Kaman’a bağlı Kargın Yenice köyüne geçen Vali Necati Şentürk, 15 Temmuz şehidi Gökhan Yıldırım’ın kabrini ve diğer şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek gül bıraktı.
Ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada, Türk milletinin 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde kahramanlık destanı yazdığını söyledi.
Milletimizin 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara akın ederek demokrasiye sahip çıktığını belirten Vali Necati Şentürk, “Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış FETÖ üyesi bir grup tarafından Türk milletine, demokrasisine ve milli iradeye yönelik bir kalkışmada bulunulmuştur. Fakat o gece milletimiz meydanları doldurarak demokrasiye sahip çıkmış, bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin tek sahibinin millet olduğunu ispatlamıştır. 15 Temmuz şehitlerimizi, yakınlarını ve gazilerini unutmayacağız. Şehit kabirlerini ziyaret ederek şehitlerimize rahmet diliyoruz. Gazilerimizle de sık sık bir araya gelerek onların yanında olduğumuzu onlara hissettirmeye çalışıyoruz. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin” dedi.
Vali Şentürk’ün Kaman ilçesindeki programı, Tunceli’de 2007 yılında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek’in evini ziyaret ederek şehidin anne-babası Süleyman-Aysel Şimşek ile yaptığı sohbetin ardından sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .