15 Temmuz etkinlikleri başladı

15 Temmuz etkinlikleri başladı

11.07.2017

Kırşehir FETO hainlerinin 15 Temmuz darbesinde kaybettiği 249 şehit ve 2 bin 193 gazisini unutmadı, unutmayacak…

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri dün ziyaretler ve gösterilerle başlarken, 15 Temmuz’da Milli Birlik Yürüyüşü ile taçlandırılacak…

TÜRKİYE’NİN 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yaşadığı terör örgütü FETÖ mensuplarınca yapılan darbe girişiminin yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belli oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile ilimiz Kırşehir’de de sokaklara dökülen ve Demokrasi Nöbeti tutan Kırşehirliler, bir haftaya yayılacak etkinliklerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü bayram havasında geçirecek.
Geçtiğimiz yıl Cacabey Meydanı’nda 27 gün devam eden Demokrasi Nöbeti ile Türk milletinin yeniden tek yürek olduğu bu günler tarihe altın harflerle yazılmıştı.
Kırşehir’de Cacabey Meydanı’nda 27 gün süren Demokrasi Nöbeti ile milli birlik ve beraberliğin yaşandığı 15 Temmuz’un yıldönümünde mevlid-i şerifler okunacak, şehit ve gazilerle yemekte bir araya gelinecek.
Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği dün ziyaret edilerek, Kur’an-ı Kerim okundu. Ahmet Yesevi Camii’nde de şehitlerimiz için mevlid-i şerif okunurken, Kaman’da 15 Temmuz şehitleri kabirleri ziyaret edildi.
Kent Park gösteri alanında dün saat 21.00’de 15 Temmuz Darbe girişimi film ve slayt gösterimleri yapılırken, gösteriler 15 Temmuz Cumartesi gününe kadar her gün gerçekleştirilecek.
15 Temmuz’un yıldönümünde bugün Çiçekdağı’nda şehit aileleri ve gaziler ziyaret edilecek.
Darbe girişiminde yaşanılanların resmedildiği “15 Temmuz Darbe” konulu Fotoğraf Sergisi de 13 Temmuz Perşembe günü Cacabey Meydanı’nda açılacak.
14 Temmuz 2017 Cuma günü Ahmet Yesevi Camii’nde hatim duaları okunacak. Terme Resort Otel’de saat 19.00’da şehit aileleri ve gazilerle yemekte bir araya gelinecek.
249 vatandaşımızın ölümü ve 2 bini aşkın kişinin de yaralandığı 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü yoğun bir şekilde geçecek.
İlk olarak saat 12.00’de Ahmet Yesevi Camii’nde şehitler ve terör mağdurları için mevlid-i şerif okunacak.
Askerlik Şubesi önünde başlayacak ve Cacabey Meydanı’nda sona erecek Milli Birlik Yürüyüşü saat 20.30’da gerçekleştirilecek.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü resmi töreni de saat 21.30’da Cacabey Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak.
Merkez İmam Hatip Ortaokulu İlahi Grubu tarafından Kur’an tilaveti, hatim duası, ilahilerin okunması ile devam edecek tören protokol konuşmaları ile devam edecek.
Mehteran gösterisinin yanı sıra Rıza Sarıyıldız Grubu’nun kahramanlık türkülerini seslendireceği törende Sait Sargın Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan “15 Temmuz’a Hayat Verenler” adlı oyun sahnelenecek.
TEKRAR BİR DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRECİ BAŞLATILACAK
Cumartesi gecesi saat 00.13’te tüm camilerde selalar okunacak ve Demokrasi Nöbeti başlayacak.
Merkez İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Kemalettin Çorak “30 Kuş” şiirini okuyacak.
15 Temmuz Marşı’nın söylenmesinin ardından darbe girişimi ile ilgili slayt gösterisi sonrasında Kırşehirliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de yapacağı konuşmayı canlı olarak izleyecek.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı saat 04.00’te Cacabey Camii’nde sabah namazı kılınması ve vatandaşlara çorba ikramı ile tamamlanacak.
DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK
BU ARADA milli bayram olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarının bayram havasında geçeceğini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “15 Temmuz, milli bayram edildi bilindiği gibi. Türk milletinin yeniden dirildiği, şahlandığı Çanakkale gibi çok önemli gün bizim için. Bu milli bayramımızda tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de bayram havasında geçecek. Demokrasi şöleni şeklinde olacak. Bir hafta ya da 10 süreyle nöbetler şeklinde etkinlikler olacak. Unutturmamak, sıcak tutmak lazım. Çünkü insanoğlu çok çabuk unutuyor yaşananları. Milletimizin hafızasını diri tutmak adına ilimizde de güzel organizasyonlar olacak” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .