15 bin öğretmen atandı, Kırşehir’e sadece 3 öğretmen

15 bin öğretmen atandı, Kırşehir’e sadece 3 öğretmen

07.02.2015

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nca 15 bin öğretmen adayının atama sonuçları açıklandı. Kırşehir’e sadece 3 öğretmenin atandığı açıklandı. MEB tarafından yönetmelik değişikliğiyle Şubat atama döneminde 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında, 108 branşta 75 bin 962 onaylı başvuru gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen atamasının sonuçlarını tören yapmadan internet ortamında açıkladı. Başvurular için 40 yaş sınırının […]

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nca 15 bin öğretmen adayının atama sonuçları açıklandı. Kırşehir’e sadece 3 öğretmenin atandığı açıklandı.

MEB tarafından yönetmelik değişikliğiyle Şubat atama döneminde 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında, 108 branşta 75 bin 962 onaylı başvuru gerçekleşti.
Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen atamasının sonuçlarını tören yapmadan internet ortamında açıkladı. Başvurular için 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında 108 branşta toplam 75 bin 962 onaylı başvuru yapıldı. Onaylı başvurular içerisinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmen ataması sonuçları www.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklandı.
Yapılan açıklama şöyle: “Başvurular için 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında 108 branşta toplam 75 bin 962 onaylı başvuru yapıldı. Onaylı başvurular içerisinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmen atamasının sonuçları www.meb.gov.tr üzerinden açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik 15 bin öğretmen ataması sonuçlarının 6 Ocak’ta açıklanacağı duyurulmuştu.”
İlk atamalara ilişkin en fazla kadro, bin 430 ile İngilizce öğretmenliği branşı için tahsis edildi. Sınıf öğretmenliği için bin 322, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 50 ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bin 40 kadro açıldı.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Kırşehir’e 3 öğretmenin atandığını belirterek, “Kırşehir’e birer İngilizce, Edebiyat ve Matematik öğretmeni atandı. Bu öğretmenler de boş kadronun bulunduğu Çiçekdağı’na atandılar. Kırşehir’de öğretmen açığı bulunmamaktadır. Boş geçen dersimiz yok. Buna rağmen öğretmen ihtiyacımız var diyebilirim. İkinci döneme sorunsuz giriyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .