11 Kasım saat 11:11’de 11 milyondan fazla fidan toprakla buluştu

11 Kasım saat 11:11’de 11 milyondan fazla fidan toprakla buluştu

13.11.2019

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Ağaçlandırma Günü ilan ettiği bugünde “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” Projesi kapsamında Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü fidanları toprakla buluşturdu. Ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes” adı verilen ve Türkiye’yi rekora taşıyacak […]

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Ağaçlandırma Günü ilan ettiği bugünde “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” Projesi kapsamında Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü fidanları toprakla buluşturdu.
Ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes” adı verilen ve Türkiye’yi rekora taşıyacak ağaçlandırma seferberliği kapsamında fidanlar toprakla buluşturuldu.
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 11.11.2019 tarihinde ülkemiz genelinde saat 11:11’de 2023 farklı noktada daha yeşil bir Türkiye için 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağı “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında ilimizde de 75 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Bağbaşı sahalarının yanında bulunan mevkilere ve Kındam Mahallesinde yer alan Kırşehir Spor Salonu havlusu içerisinde yer alan dikim alanlarına gönüllü gençler ve personelleri ile dikim işlemini gerçekleştirildi. Bu alanlara yaklaşık 1000 adet fidan dikimi yapıldı.
Fidan dikim etkinliğin kısa bir konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyonu önlemek, toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak amacıyla 11 Kasım tarihini “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan etti. Bu kapsamda, ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından 81 ilde “Geleceğe Nefes” ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Bugün de, bu seferberlik kapsamında 11.11.2019 tarihinde ülkemiz genelinde saat 11:11’de 2023 farklı noktada daha yeşil bir Türkiye için 11 milyonun fidanın toprakla buluşturuluyor. Bizler Gençlik ve Spor ailesi olarak gerek Bağbaşı Sahaları çevresi gerekse Kırşehir Spor Salonu çevresi olmak üzere 1000 adet fidan dikim işlemini gerçekleştirdik. İnanıyoruz ki diktiğimiz bu fidanlarla Kırşehir daha yeşil, daha temiz bir hale gelecektir. Amacımız gelecek nesillere daha sağlıklı ortamlarda yaşamalarına vesile olacak daha yeşil bir Kırşehir bırakmak. Bu günün ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Fidan dikimine katılan gönüllü gençler ve personellerimize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından meyve suyu, kek, çay ve su ikramında bulunuldu. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .