100 Çocuğa 100 Bisiklet Yarışması

100 Çocuğa 100 Bisiklet Yarışması

11.06.2019

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü “Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla yarışma başlattı 100 Çocuğa 100 Bisiklet Yarışması Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde denetim faaliyetlerinin yanında farklı konularda bilgilendirme faaliyetleri düzenleniyor. Bu kapsamda 2018 yılında hayata geçirilen “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” ve “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” isimli kampanyalar […]

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü “Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla yarışma başlattı

100 Çocuğa 100 Bisiklet Yarışması

Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde denetim faaliyetlerinin yanında farklı konularda bilgilendirme faaliyetleri düzenleniyor. Bu kapsamda 2018 yılında hayata geçirilen “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” ve “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” isimli kampanyalar ile 2019 yılında “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik Kampanyası” faaliyetleri Kırşehir’de de çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, bir açıklama yaparak 31 Mayıs – 20 Haziran 2019 tarihleri arasında Ramazan Bayramı tatil dönemi süresince çocuklara yönelik ‘Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum’ sloganıyla ‘100 çocuğa 100 Bisiklet’ yarışması başlattı.
Yarışma kapsamında ailelerine trafiğe ilişkin karne notu veren çocuklar, Twitter’dan paylaşımda bulunacak ve en çok beğeni alan 100 çocuk bisiklet kazanacak.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde denetim faaliyetlerinin yanında farklı konularda bilgilendirme faaliyetleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda 2018 yılında hayata geçirilen ‘Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ ve ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ isimli kampanyalar ile 2019 yılında ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ sloganıyla başlatılan ‘Yaya Öncelikli Trafik Kampanyası’ faaliyetleri halen devam ettirilmektedir. Yürütülen kampanya faaliyetlerinin devamı niteliğinde 31 Mayıs – 20 Haziran 2019 tarihleri arasında Ramazan Bayramı tatil dönemi süresince çocuklara yönelik ‘Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum’ sloganıyla ‘100 çocuğa 100 Bisiklet Yarışması’ kapsamında ülke genelinde Ramazan Bayramı süresince trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklara yönelik trafik karnelerinin dağıtımı sağlanacaktır” ifadelerine yer verildi.
1 MİLYON ADET TRAFİK KARNESİ HAZIRLANDI
Açıklamanın devamında, “Bu kapsamda İçişleri Bakanlığımızca tasarımı yapılan 1 milyon adet trafik karnesi hazırlanmış olup, söz konusu trafik karneleri trafik denetleme noktalarında ve yaşam tüneli eğitim noktalarında görevlilerimizce vatandaşlarımıza ve yol kullanıcılarına elden dağıtılacaktır. Dağıtım sırasında söz konusu trafik karnelerinin ayrıca www.trafik.gov.tr internet sitesinden de indirilebileceği hususunda vatandaşlarımız bilgilendirilecektir. Bununla birlikte trafik karnelerini teslim alan çocukların ve ailelerin seyahatleri süresince karneleri üzerinde bulunan soruları cevaplandırarak karne fotoğraflarını #trafikkarnem hashtagini etiketleyerek @TrafikEGM Twitter adresine göndermeleri konusunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır” sözleri kaydedildi.
YARIŞMAYA KATILMA ŞARTLARI
Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum isimli yarışmaya ait katılım şartnamesi ise şöyle:
-Yarışmaya katılım ücretsizdir.
-Yarışma sadece @TrafikEGM Twitter adresi üzerinden düzenlenecektir.
-Yarışmacılar katılım için anne, baba ve kendilerine ait Twitter adreslerini kullanabilecektir.
-Yarışmacılar “Bu Yolda Hepbirlikteyiz” bilinciyle trafik kural ihlalleri yapan sürücüleri ve ebeveynlerini uyardıklarını ve seyahatleri süresince kendilerine verilen veya www.trafik.gov.tr internet adresinden indirdikleri “Sürücü Seyahat Karnesi’nde belirtilen sorulara EVET/HAYIR şeklinde şahsen yaptıkları tespitleri gösteren resimlerini 31 Mayıs 2019 tarihinden itibaren @TrafikEGM Twitter adresine online göndererek yükleyeceklerdir. Derece sıralaması yüklenen fotoğraflardan en çok beğeni alan eser sırasına göre yapılacaktır.
-@TrafikEGM twitter adresine istenildiği kadar fotoğraf gönderilebilecektir. Ancak yarışmada bir kişinin gönderdiği ve en çok beğeni alan fotoğrafı değerlendirmeye alınacaktır.
-En çok beğeni alan 100 fotoğraf ödül almaya hak kazanmış olacaktır. Ödül olarak ilk yüz dereceye giren her yarışmacıya 1 adet olmak üzere toplamda 100 adet bisiklet verilecektir. Ancak 1 yarışmacı birden fazla hediye kazanamaz.
-Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetler Başkanlığı gerek duyduğu takdirde fotoğrafların orijinallerini yarışmacılardan isteme ve kullanma hakkına sahiptir.
-Yarışmaya katılım için @TrafikEGM twitter hesabının takip edilmesi, açıklama kısmına #TrafikKarnem hasthag’nin yazılması ve @TrafikEGM hesabının etiketlenmesi gerekmektedir.
-Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanıncaya kadar Twitter kullanıcı hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir.
-20 Haziran 2019 son katılım tarihidir. (Haber: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .