“1 Nisan sabahı bu güzel şehir kazansın istiyoruz”

“1 Nisan sabahı bu güzel şehir kazansın istiyoruz”

17.12.2018

CHP Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, seçim startını verdi: “1 Nisan sabahı bu güzel şehir kazansın istiyoruz” Ekicioğlu: Belediye’de çalışan hiç kimsenin işine son vermeyeceğiz. Asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacağız” CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, Cumartesi günü parti il merkezinde Kırşehir halkına hitap ederek, seçim startını verdi. Cumartesi günü CHP İl […]

CHP Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, seçim startını verdi:

“1 Nisan sabahı bu güzel şehir kazansın istiyoruz”

Ekicioğlu: Belediye’de çalışan hiç kimsenin işine son vermeyeceğiz. Asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacağız”

CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, Cumartesi günü parti il merkezinde Kırşehir halkına hitap ederek, seçim startını verdi.
Cumartesi günü CHP İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ve diğer ilçe belediye başkan adaylarıyla birlikte önce Ahi Evran-ı Veli Türbesi’ni ziyaret eden Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, ardından parti il merkezi balkonunda halka hitap etti.
CHP’den Belediye Başkanlığına aday adayı olan Levent Akça da, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Kırşehir’de kazanması ve sosyal demokrat belediyeciliğin iş başına gelmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını ifade etti.
Cumhuriyet Halk Partisinin Kırşehir Belediye Başkan Adayı olarak Kırşehir’i yönetmeye aday gösterilmenin kendisi için onurdur olduğunu ifade eden Selahattin Ekicioğlu, şunları söyledi:
“Bu onuru bana yaşatan; bizden güvenini, ilgisini, desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün hem gururlu hem heyecanlıyım. 30 yıl önce bu partiye üye olurken de; 1999’da parti yönetiminde yer alırken de çok gururlu ve heyecanlıydım. Bu şehir, bu şehrin insanı çok kıymetli. Ben, bu şehirde doğup büyüdüm. Çocukluğum, gençliğim; işim, ekmeğim, aşım hep bu şehirde. Kaderimiz ortak. Acıyı, mutluluğu sizlerle beraber yaşadık. Gün oldu, çok sevdiğimizi ebediyete birlikte uğurlayıp hüzünlendik. Gün oldu, gençlerin mutlu anlarına hep birlikte tanıklık ettik. Beraber ağladık, beraber güldük. Belediye başkan adaylığını gururla, onurla üstlenmemin temel nedeni, siz Kırşehir halkının samimiyetidir. Beni kendinize yakın gördünüz. Bu ilginiz, samimiyetiniz benim en büyük enerji kaynağım olacak. Bu temiz duygularınızı karşılıksız bırakmayacağım. Bu samimiyetinize hakkıyla karşılık vermek, benim için onur meselesidir.
“Yerel yönetim, ciddi bir iştir; ekip işidir. Planlı, programlı olmak gerekir. Hizmet alanlar, yani o şehirde yaşayanlar göz ardı edilmemelidir. Kurullar, meclisler işlevsel olmalıdır. Şehir ben yaptım oldu anlayışıyla değil, ortak akılla yönetilmelidir. Halk, seçimden seçime sandığa giden değildir. Yurttaş, sandıktan sonra da şehrin yönetiminde hak ve söz sahibi olmalıdır.
“Yerel yönetim, aynı zamanda bir bilanço işidir. Bilanço şeffaf olmalı, her kuruşun hesabı halka verilmelidir. Savurganlığın acısını ne yazık ki sadece biz değil; çocuklarımız, torunlarımız çeker. Yerel yönetim, birilerini zenginleştirme yeri değil, refahı halka yansıtma yeridir.
“Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasında, 2009-2013 yılları arasında Başkan Yardımcısı; 2013’ten Kasım 2018’e kadar da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptım. Bu süre içinde benim için olmazsa olmaz üç şey vardı: şeffaflık, vizyoner yaklaşım ve katılımcılık. Yerel yönetimde de bu üç ilkeyi sürdürmek şarttır.
“Bir yönetime kadın ve genç eli mutlaka değmeli. Gençlere, kadınlara oy ver ama yönetme diyoruz. Bunu da tersine çevireceğiz.
Kırşehir Belediye Başkanı seçildiği takdirde asgari ücretin 2 bin 200 lira olacağını ve Belediye’de çalışan hiç kimsenin işine son verilmeyeceğini de ifade eden CHP belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Biz Kırşehir’e hizmet etmek için bu yola çıktık. Sizlerin desteğiyle bu göreve seçilirsek, Belediye’de çalışan hiç kimsenin işine son vermeden, birlikte çalışacağız. Çalışanlarımıza asgari ücreti partimizin belirdiği 2 bin 200 liradan aşağıya maaş vermeyeceğiz. Yerel yönetim, eskiyle hesaplaşma yeri değildir. Hele de ekmeğinin peşinde oan, alın terini döken insanla hesaplaşma yeri hiç değildir. Bizim için yandaş yoktur. Bizim için alın teri döken; emek harcayan; zihnini belediye için, Kırşehir için yoran vardır. Hepsinin de başımızın üstünde yeri vardır.
“Önümüzde 31 Mart’a kadar sürecek bir kampanya dönemi var. Bugünkü açıklamamızı, bu kampanya döneminin merhabası olarak kabul edin. Şehrimizi iyi tanıyoruz. İnsanımızın sorunlarını, beklentilerini detaylarıyla biliyoruz. Çözüm önerilerimizi, projelerimizi, bakış açımızı ayrıntılı bir biçimde, sizlerle sık sık paylaşacağız.
“Biz, huzurlu, mutlu bir Kırşehir için yola çıktık. Bizi bir arada tutmayacak, bizi birbirimizden ayıracak, ötekileştirecek, toplumda yaralar açacak hiçbir söylem ve davranışın içinde olmayacağız. Kırşehir Belediye Başkan Adaylıkları belli olan diğer arkadaşlarımı da ziyaret edeceğim. Adaylıklarından dolayı kutlayıp başarılar dileyeceğim. 1 Nisan sabahı bu güzel şehir kazansın, istiyoruz.”
İl Başkanı Baran Genç te yaptığı konuşmada Kırşehir’e en güzel hizmetleri vermek için bu yola çıktıklarını belirterek, “Sizin coşkunuz içimizi ısıtıyor. Genel Merkezimiz bu kardeşinizi İl Başkanlığına layık gördü huzurlarınız da kendilerine çok teşekkür etmek istiyorum. Layık olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım bilesiniz. Bizler yerelde kendi dertlerimizi nasıl çözeriz, onların çaresine nasıl bakarız bunu düşünmeliyiz. Eskişehir gibi bir Kırşehir istiyorum, Eskişehir gibi bir Kırşehir için Yılmaz Büyükerşan gibi bir Belediye Başkanı lazım bize. CHP size Yılmaz hoca gibi bir aday getirdi. Çok memnunum. Belediye Başkan adayımız Sayın Selahattin Ekicioğlu her siyasi görüşten insanın kalbini fethetmiş ezici bir üstünlükle iki defa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilmiş yıpranmamış bir şahsiyettir. Buradan kendisine aday olduğu için, bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum. İnşallah 31 Mart akşamı sizlere kendisini Belediye Başkanımız diye tanıtmak bu kardeşinize nasip olur. Çalışacağız, uğraşacağız, sıkmadık el, sormadık hatır, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı durum ortadadır. Fakat güzel günler yakın Kırşehir’de Kırşehir’de açacak bir çiçek ülkeme gelecek baharın habercisi olacaktır” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .