1 LİRA OLDU

1 LİRA OLDU

09.11.2017

Kırşehir’de ekmeğe zam!
1 LİRA OLDU

Kırşehir’de 2015 yılı Haziran ayından bu yana 250 gramı 85 kuruştan satılan ekmeğe zam yapıldı ve 1 liraya yükseltildi.
1,5 yıldır akaryakıt, un, maya ve işçilik fiyatlarına gelen artışları gerekçe göstererek, bu yılın başında zam başvurusunda bulunan fırıncıların bu talebini geri çeviren Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, fırıncıların bu kez zam talebini uygun gördü ve 85 kuruşa satılan 250 gram ekmeğin fiyatını 1 liraya yükseltti. Zamlı tarifeden ekmek satışlarına başlandı.

Zammın Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyesi fırıncılarda geçerli olacağı, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin zam başvurusunu da bu odanın yapacağı değerlendirmenin ardından vereceği karara göre yapılabileceği öğrenildi.
Ekmek fiyatlarına gelen zammı değerlendiren Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, “2017 Ocak 1, itibari ile komşu iller baz alındığında Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri, Kırıkkale’de 250 gram ekmek 1 lira 1 lira 150 kuruştan satılıyordu. Biz yaklaşık 1,5 yıldır zam vermedik. Tuzu, mayası, işçisi, kürekçisi hesaplanarak ekmeğin fiyatını belirliyoruz. Esnafımızla birlikte halkımızı da korumak zorundayım. İşte son aylarda akaryakıta ve tüm girdilere gelen yüksek orandaki zamların ardından fırıncı esnafımızın zarar ettiğini tespit ettik ve böyle bir artış yapmak zorunda kaldık. 85 kuruştan satılan 250 gram ekmeğin fiyatını 1 liraya yükselttik. Bu artışa rağmen Kırşehirliler ekmeği yine ucuza yiyor. Kırşehirlilerin kaliteli ve ucuz ekmek yemesi için çabalıyoruz. Kaliteli olan Kırşehir ekmeğinin kalitesinde kesinlikle düşüş olmayacak. Bu zam kararı herhangi bir şekilde aniden alınan karar değildir. Fırıncılarımız da kurallara uyarak kaliteli şekilde ekmek çıkartacak devletin birimleri de takipçi olacak. Oluşabilecek aksaklıklarda vatandaşlarımızın da duyarlı olmaları gerekir” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .