1. Küme’nin yeni takımı: Yabanlıspor

1. Küme’nin yeni takımı: Yabanlıspor

29.07.2017

GEÇTİĞİMİZ günlerde Beden Eğitimi Öğretmeni ve Futbolculardan Ertuğrul Şimşek ve Hacı Koray Korkmaz’ın girişimi ile iş adamlarının desteği ile kurulan Yabanlıspor’un yeni sezonda Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligine katılacağı bildirildi. Sarı-siyahlı ekip yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarına son sürat devam ederken, mevcut futbolcularıyla da çalışmalarını sürdürüyor. Yabanlıspor’da İlk iş olarak Sportif direktör olarak göreve Erol […]

GEÇTİĞİMİZ günlerde Beden Eğitimi Öğretmeni ve Futbolculardan Ertuğrul Şimşek ve Hacı Koray Korkmaz’ın girişimi ile iş adamlarının desteği ile kurulan Yabanlıspor’un yeni sezonda Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligine katılacağı bildirildi.
Sarı-siyahlı ekip yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarına son sürat devam ederken, mevcut futbolcularıyla da çalışmalarını sürdürüyor.
Yabanlıspor’da İlk iş olarak Sportif direktör olarak göreve Erol Kaya getirildi. 1981 Mucur doğumlu tecrübeli isim geçtiğimiz sezon Mucurspor da kaptanlık görevinde bulunan Erol Kaya, aktif futbolculuk kariyerinde Mucurgücü Belediyespor, Sağlık.por, Şirin Kırşehirspor ve Mucurspor formalarını giymişti.
Yabanlıspor transfer de ise sekiz isimi resmi Facebook hesaplarından tanıtımını gerçekleştirdi. Sarı-siyahlılar Çayağzıspor dan İsa Han, Geçtiğimiz sezon Kırşehir Amatör Lig şampiyonu Evranspor’dan Hacı Koray Korkmaz, Hüseyin Güneş ve Kaleci Samet Öztürk, Atak Gençlik spordan Ziya Türkyılmaz ve Zülfikar Çetiner, Mucurspor’dan Hüseyin Doğan ve 2000 doğumlu genç futbolcu Ali Şimşek ile anlaşmaya vardı.
Takımın kurucu ismi olmasına rağmen en önemli transferi olarak Şanlıurfa Akçakalespor’dan eski Kırşehirsporlu orta saha oyuncusu Ertuğrul Şimşek göze çarpıyor. 1987 Kırşehir doğumlu Ertuğrul kariyerinde Kırşehirspor, Lüleburgazspor, Muğlaspor, eski adıyla Tekirova Belediyespor, Yahşiyan Spor ve Akçakalespor’da forma giydi. Ertuğrul’un 3.ligde 69, 2.lig de 47 ve Bölgesel Amatör Lig de de 14 maçı bulunuyor. Şimşek bu 130 maçta 7 gol sevinci yaşamıştı. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .