1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI KUTLANIYOR

1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI KUTLANIYOR

02.03.2015

Yeşilay, alkol, sigara, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığı ile mücadelesini sürdürüyor…

YEŞİLAY Cemiyeti Kırşehir Temsilcisi Müşerref Acer, Yeşilay Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Müşerref Acer, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanılan Yeşilay Haftası’nda 5 Mart 1920 yılında kurulan Yeşilay’ın kurucularını rahmetle andıklarını belirtti.
Yeşilay Kırşehir Temsilcisi Müşerref Acer, Yeşilay’ın günümüzde alkol, sigara, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığı ile mücadelesini sürdürdüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

 

3 copy

“Yurdumuzu işgal eden dış güçlerin ülkeyi kısa sürede ele geçirmek için gemiler dolusu içki getirerek el altından özellikle gençlere dağıtmaya başlamışlardır. Bunu fark eden vatan sevdalıları, Hilal-i Ahdar (Yeşilay) Cemiyeti’ni kurmuşlar ve mücadeleyi başlatmışlardır.
“Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman göreve başladıktan sonra dünya çapında mücadelesini genişletmiş ve şuan itibariyle de 21 ülkede teşkilatlanmaya gitmiş dünya Yeşilay Federasyonu kurulma aşamasına gelinmiştir.
“Günümüzde Yeşilay’ımızın mücadele cephesi genişlemiş alkol, sigara, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığı ile mücadelesini sürdürmektedir. En son bir de sentetik uyuşturucu çıkmıştır. En tehlikeli madde bağımlılığı budur. Çok ucuz olması ve erişebilir olması hızla yayılmasını sağlamıştır. Bir defa kullandıktan sonra bağımlılık yapması kısa zamanda vücudumuzdaki bazı organları iflas ettirmektedir. Ortalama 6-8 yıl içinde bağımlılarını (kölelerini) öldürdüğü tespit edilmiştir. Dikkat edilirse bizi mükemmel bir şekilde yaratan rabbimizin bizim için yasakladığı maddelerdir. Eğer iyi bir kul olacak isek Yeşilay’ın mücadele ettiği bağımlılıklardan da uzak duracağız. Yeşilay’ın amacı bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmak toplumu eğitim yolu ile korumaktır. Şimdilerde ailelerimizin en büyük sorunlarından biride internet bağımlılığıdır. Çocuklarımız zamanlarının büyük bölümünü internet başında harcıyorlar. Her türlü zararlıya ulaşabiliyorlar. Bu da bizlere çok üzüntü veriyor.
“Bağımlılık toplumların sağlıklı geleceği için çok büyük bir tehlikedir. Büyüklerimizin yeni nesil için rol model olduğunu düşünürsek, özellikle anne ve babalarına çok fazla görev düşüyor. Lütfen anne ve babalar çocuklarımıza iyi birer örnek olalım varsa bağımlılığımız çocuklarımız için terk edelim.
“Milletimizin bağımlı olmayan, özgür olan, sağlıklı, kendisine ve çevresine faydalı, kişilikli, saygın ve üretken bireylerden oluşmasını istiyoruz. Tüm halkımızın Yeşilay Haftası’nı kutlar; bağımsız, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileriz. Kendinize bir iyilik yapın, bağımlılıktan kurtulun.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .